NogometNOGOMET/PRVA HL - JUG

NERETVA POTOPILA LAPAD Ode sve u Metković

23. studenog 2016. - 17:20

Svih šest bodova osvojili su Metkovci, pioniri i kadeti Neretve u ogledu s domaćinom, vršnjacima GOŠK Dubrovnik 1919.  u zaostalim utakmicama 13. kola Prve hrvatske lige - središte Split. U Lapadu su pioniri Neretve bili bolji sa 4:1, a kadeti s 2:0.

U ogledu pionira Metkovci su poveli u 17. minuti pogotkom Juliana Vištice, pet minuta poslije opet se zatresla mreža domaćina (Antonio Perić), a u 44. minuti na 3:0 povećao je Marin Vučković. Bruno Paviša je u 56. minuti postigao jedini pogodak za GOŠK Dubrovnik 1919., a pobjedu Neretve potvrdio Marko Roglić u 70. minuti.

Pioniri GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretve su bili bodovno poravnati (14 bodova, četiri pobjede, dva remija i šest poraza) uoči ogleda u Dubrovniku. Neretva je s nova tri boda, ukupno 17, napravila korak naprijed, sad je deseta, dok je dubrovački sastav ostao na dvanaestom mjestu u konkurenciji 16 sastava među kojima je još iz naše županije Jadran Luka Ploče. Pločani su s 2 boda na pretposljednjem, 15. mjestu. Sva tri naša sastava imaju još odigrati dvije utakmice do kraja prvog dijela. Vodi Adriatic Split s 34 boda iz 14 utakmica, Zmaj Makarska ima 32 iz 14 utakmica, RNK Split 31 je treći s 31 bodom iz 13 utakmica, četvrti je splitski Hajduk s 30 bodova iz 14 utakmica...

U ogledu kadeta Neretva je slavila pogotcima Vlatka Franića u 45. i Luke Šimovića u 63. minuti.

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su s 20 bodova iz 13 utakmica najuspješniji županijski sastav u ligi. Vodi splitski Hajduk s 34 boda iz 14 utakmica, drugi je Adriatic Split s 31 bodom iz 14 utakmica, treći Šibenik s 26 bodova iz 14 utakmica. Neretva je s tri boda u Lapadu stigla do 18 bodova iz 13 utakmica i desetog mjesta. Dubrovački sastav dijeli sedmo mjesto. Jadran Luka Ploče s 12 bodova iz 13 utakmica je na 13. mjestu u konkurenciji 16 sastava.

26. travanj 2024 03:11