NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

LAPAD PRESKOČIO PODVORNICU Horvat i Cicijelj zakočili 'Plavu makinju'

22. listopada 2016. - 21:24

Peta pobjeda GOŠK Dubrovnik 1919., peta utakmica u nizu sastava trenera Franja Domića bez poraza, treća pobjeda kod kuće  i to je s 2:0 bio bolji u županijskom ogledu od Neretvanca, zadnjih nekoliko godina najuspješnijeg kluba Dubrovačko-neretvanske županije. S nova tri boda dubrovački sastav je preskočio opuzenski.

Ante Ivanišević je prvi zaprijetio. Tukao je s vrha kaznenog prostora. Potom se sjurio prema golu Neretvanca Baldo Cicijelj, asistirao za Antonija Mušića, ali prva velika prilika domaćina ostala je neiskorištena. U 35. minuti opet Cicijelj, a u gužvi, Šime Horvat uspijeva prevariti Benjamina Šuška, vratara Neretvanca za veliku radost u Lapadu.

U nastavku prvu veliku priliku imao je Neretvanac. Dino Deak je u bio u prilici izjednačiti. Zatim domaćin, akcija Cicijelj, tukao je Ante Ivanišević, ali je njegov udarac blokiran. Domaćin je sve karte bacio na kontranapad. U 86. minuti Horvat je presjekao napad gostiju, povukao je Eduard Raguž, lopta za Cicijelja, koji je prošao Šuška, a zatim zakucao u mrežu. Cicijelj je postigao sedmi pogodaka ove sezone...

GOŠK Dubrovnik 1919. u utorak je gost Omiša, a potom dočekuje Hajduk II. Neretvanac čeka za tri dana Zadar, a zatim ide u Ploče. Jadran Luka Ploče je izgubio kod kuće od Hrvaca s 3:2, Neretva je s Orkanom, fenjerašem, odigrala na svom terenu samo 1:1...

SEMAFOR 11. kolo
Petak, 21. listopada, Omiš:
Omiš - Hajduk II. 1:2, subota, 22. listopada, Zadar: Zadar – Croatia Zmijavci 2:0, Otok: OSK – Primorac Biograd 2:3, Ploče: Jadran LP – Hrvace 2:3, Makarska: RNK Zmaj – Kamen 1:2, Metković: Neretva – Orkan 1:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac 2:0, Kaštel Stari: Val – Junak 1:0, nedjelja, 23. listopada, Blato: BŠK Zmaj – Primorac 1929. Stobreč.

1. Hajduk II.
22 boda (30:11), 2. Kamen 21 bod (19:14), 3. Hrvace 20 bodova (18:13), 4. GOŠK Dubrovnik 1919. 19 bodova (14:10), 5. Neretvanac 18 bodova (18:13), 6. Neretva 18 bodova (14:14), 7. OSK 17 bodova (19:14), 8. Primorac Biograd 17 bodova (14:11), 9. Zadar 16 bodova (21:13), 10. Val 15 bodova (14:23), 11. Junak 13 bodova (11:11), 12. Croatia 12 bodova (18:18), 13. Jadran LP 12 bodova (13:23), 14. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 12 bodova (8:17), 15. Omiš 11 bodova (12:19), 16. BŠK Zmaj (utakmica manje) 10 bodova (8:13), 17. RNK Zmaj Makarska 8 bodova (12:18), 18. Orkan 9 bodova (14:23).