NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Opušić 'skinuo' Gusar, Župa petardom preuzela vrh, prati je Slaven

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
6. listopada 2016. - 16:21

Konavljanin je dobio lidera, Gusar iz Komina na svojoj Šupjaci, ostvario svoju prvu pobjedu u sezoni 2016./17., a kako je Župa dubrovačka sa čak 5:0 slavila u Smokvici protiv Jadrana 1929., eto momčadi trenera Josipa Papića na vrhu prvenstvene tablice. Momčad iz Komina preskočio je i Slaven, koji je kod kuće ostvario novi uspjeh, bio s 3:0 bolji od Hajduka 1932., te Maestral, koji je kao i Župa dubrovačka slavio na Korčuli. Momčad iz Krvavca je bila uspješna u Žrnovu.

Pero Opušić je pogađao u 5. i 19. minuti te je Konavljanin stigao vrlo brzo do osjetne prednosti protiv Gusara. Loše vrijeme, kiša te činjenica kako su se utakmice 4. kola Prve županijske nogometne lige poklapale s televizijskim prijenosom derbija svih derbija hrvatskog nogometa, ogledom u Maksimiru između Dinama i Hajduka, umanjio je uvelike broj gledatelja na tribinama. U Čilipima niti 20-ak, na Grudi desetak više…

U nastavku utakmice u Čilipima Konavljanin se branio, a Gusar napadao. Dominaciju je okrunio pogotkom Ivan Medak u 76. minuti. Gusar je zatresao dva puta okvir gola Konavljanina, koji je imao dvije kontre za novi pogodak. Međutim, mreže se više nisu tresle te je Konavljanin ostvario pobjedu. Gusar je nakon dva primljena pogotka pokazao zašto je bio lider prvenstva.

Na Gnjilama je domaćin također vrlo brzo stigao do prednosti. Antun Šmanjak je pogodio u 9. minuti za vodstvo Slavena protiv Hajduka 1932. čiju su mrežu u nastavku tresli još Pavo Kuliš i Jurica Ivanković. Kuliš je pogodio u 47., a Ivanković, koji je ušao s klupe, u 86. minuti.

U Smokvici čak 5:0 pobjeda Župe dubrovačke protiv domaćina, Jadrana 1929. Redom, svih pet pogodaka je postignuto u prvom dijelu. Prvo je mrežu domaćina zatresao Ante Kovačić iz kaznenog udarca u 7. minuti, tri minute poslije strijelac za goste bio je Matej Nađ. Od 38. do 42. minute nova tri pogotka Župe dubrovačke. Velimir Kajba u 38. za 3:0, a za 4:0 s gola na gol je u 40. minuti pogodio vratar Župe dubrovačke Antoni Milina. Konačnih 5:0 potpisao je u 42. minuti Petar Kraljić.

Gostujući uspjeh ostvario je i Maestral, koji je s 2:1 dobio u Žrnovu istoimenog domaćina. Žrnovo je povelo u 42. minuti pogotkom Ante Belića. U nastavku preokret. na 1:1 u 52. minuti izjednačio je Marko Čorić, a za pobjedu gostiju u 70. minuti pogodio Darko Jerković, koji je u 58. minuti ušao u igru.

Derbi Pelješca (Orebić – Grk) pripao je u Orebiću domaćinu. Ivan Kordić je u 38. minuti doveo Orebić u vodstvo. Grk je izjednačio u 56. minuti (Kristijan Ređepaj). Nakon toga opet Kordić, prvo Ante (69. minuta) te još jednom Ivan (89. minuta).

SEMAFOR 4. kolo
Petak, 30. rujna, Metković
: ONK Metković - Omladinac Lastovo 3:0, nedjelja, 2. listopada, Gruda: Slaven – Hajduk 1932. 3:0, Orebić: Orebić – Grk 3:1, Žrnovo: Žrnovo – Maestral 1:2, Smokvica: Jadran 1929. – Župa dubrovačka 0:5, Čilipi: Konavljanin – Gusar 2:1, slobodna je Croatia.

1. Župa dubrovačka
10 bodova (10:2), 2. Slaven 9 bodova (6:3), 3. Maestral 8 bodova (7:3), 4. Gusar 7 bodova (6:3), 5. Croatia (utakmica manje) 5 bodova (10:4), 6. ONK Metković 5 bodova (5:3), 7. Orebić 4 boda (6:6), 8. Konavljanin (utakmica manje) 4 boda (4:5), 9. Grk 4 boda (6:8), 10. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (3:5), 11. Hajduk 1932. 2 boda (4:7), 12. Jadran 1929. Smokvica 2 boda (3:11), 13. Omladinac 1 bod (2:12).