NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG, 6. KOLO

Jedan, ali vrijedan

Piše Tekst i slika: Tonči Vlašić
25. rujna 2016. - 02:17

Neretva je dobila BŠK Zmaj na svom terenu. Županijski derbi je odlučen s bijele točke. Precizan je za domaćina bio Frane Jerković u 42. minuti. Metkovci su tako dobili tri za redom, četiri ukupno od šest te ih eto odmah do Neretvanca, lidera, koji ima bod više, koji ih je dobio na startu sezone na Podvornici s 2:0, ali koji ima i utakmicu manje. Opuzenci će na teren 24 sata poslije Metkovaca i Blaćana, i to ih u Stobreču čeka ogled s domaćim Primorcem 1929. Neretvanac je u srijedu ispao iz Kupa Hrvatske, propustio je priliku iznenaditi prvoligaša Istru 1961. te se plasirati u osminu finala. Ne zna za poraz ove sezone. S posljednjeg gostovanja, kada je igrao također s Primorcem, ali onim iz Biograda, vratio se kući sa sva tri boda. Priželjkuje to i sad.

Pločani su čudo ove sezone, kako god okreneš. Izgube kod kuće pa nakon toga dobiju u gostima. I tako je u zadnjih 360 minuta (OSK slavi čak 5:0 usred Ploča, a potom Jadran LP dobije u Makarskoj RNK Zmaj s 2:1. Zatim Neretva dođe u Ploče i uzme sva tri boda, a sad Jadran LP osvoji sva tri boda u Dugom Ratu protiv Orkana. Pogodio je za 1:0 i tri boda Marin Brkić u 58. minuti). Kad su Pločani dobili na startu kod kuće (BŠK Zmaj 3:0), e tada su izgubili iduće kolo u gostima (Val bolji sa 4:1). Uglavnom, Jadran LP ima polovičan učinak.

GOŠK Dubrovnik 1919. je kao i Neretvanac ispao iz Kupa. Izgubio je u srijedu u Zagrebu od drugoligaša Rudeša. I u Lapadu se sad mogu posvetiti samo prvenstvu. Ove nedjelje su, kao i Neretvanac, gosti Primorca. Igraju u Biogradu protiv sastava, koji je osvojio do danas samo jedan bod. Može li GOŠK Dubrovnik 1919. napraviti isto što je uspjelo i Neretvancu prije neki dan?

SEMAFOR 6. kolo
Petak, 23. rujna, Makarska:
RNK Zmaj – Val 1:1, subota, 24. rujna, Metković: Neretva – BŠK Zmaj 1:0, Dugi Rat: Orkan – Jadran Luka Ploče 0:1, Ivanbegovina: Kamen – Zadar 2:0, Hrvace: Hrvace – Croatia 3:2, nedjelja, 25. rujna, Split: Hajduk II. – OSK, Sinj: Junak – Omiš, Stobreč: Primorac 1929. – Neretvanac, Biograd: Primorac Biograd – GOŠK Dubrovnik 1919.

1. Neretvanac
(utakmica manje) 13 bodova (10:2), 2. Neretva 12 bodova (9:8), 3. Hrvace 11 bodova (9:7), 4. Hajduk II. (utakmica manje) 10 bodova (18:5), 5. Kamen 9 bodova (11:10), 6. Jadran LP 9 bodova (8:12), 7. OSK (utakmica manje) 8 bodova (10:4), 8. Zadar 8 bodova (12:7), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 8 bodova (7:5), 10. Val 8 bodova (8:14), 11. Junak (utakmica manje) 7 bodova (5:5), 12. Omiš (utakmica manje) 7 boda (7:8), 13. BŠK Zmaj 7 bodova (5:8), 14. RNK Zmaj Makarska 6 bodova (6:7), 15. Croatia 5 bodova (10:10), 16. Orkan 4 boda (5:14), 17. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 4 boda (1:10), 18. Primorac Biograd (utakmica manje) 1 bod (2:7).