ITALIJA I ŠPANJOLSKA Kiks Umana Reyer Venezie i Barcelone

21. siječnja 2018. - 23:44

Iznenađujući prvenstveni porazi Umane Reyer Venezie Hrvoja Perića i Barceone Lassa Ante Tomića. Talijanski prvak se poskliznuo kod kuće. Izgubio je u 16. kolu od Varesea sa 75:63, dok je Barcelona u 17. kolu španjolskog prvenstva izgubila u gostima od MoraBanc Andorra sa 102:92.

Hrvoje Perić je za 20 minuta ubacio 2 koša, promašio svih sedam šuteva iz igre, pogodio oba slobodna bacanja. Imao 4 skoka i 1 asistenciju. Umana Reyer Venezia je prošlo kolo dobila EA7 Emporio Armani usred Milana, dijelila uoči 16. kola vrh s Bresciom, Avellinom i EA7 Emporio Armani Milano, a sad je poražena od Varesea, koji je držao posljednju poziciju skupa sa četiri pobjede, koliko su imali Pesaro i Pistoia. Umana Reyer Venezia niti jednom nije vodila tijekom utakmice. Varese je na kraju prve i druge četvrtine imao plus 4 (21:17 odnosno 36:32), na kraju treće plus 3 (55:52), a zadnju četvrtinu dobio s 20:11. Brescia i Avellino su upisali pobjedu u 16. kolu te sad imaju 12/4, EA7 Emporio Armani još nije odigrao utakmicu 16. kola (11/4), a Umana Reyer Venezia je četvrta s 11/5. Peti je FIAT Torino s 10/6…

Ante Tomić je protiv MoraBanc Andorra igrao 12 minuta. Postigao je 6 koševa. Pogodio je jedan od četiri šuta iz igre te četiri od šest slobodnih bacanja. Imao 5 skokova, 3 asistencije. MoraBanc Androrra je u prvoj četvrtini vodila s 21 koš razlike (33:12), Barcelona je u drugoj stigla u dva navrata na četiri koša zaostatka (37:33 i 41:37). Na poluvremenu je 45:39 za domaćina koji je u trećoj četvrtini na plus 24 (73:49), a koji je zadnju četvrtinu dočekao s plus 22 (79:57). Barcelona je u posljednjoj četvrtini samo uspjela ublažiti poraz… Real Madrid je i dalje prvi sa 16/1, Valencia je sad sama na drugom mjestu s 12/5, a Barcelona dijeli treće mjesto s Fuenlabradom s omjerom pobjeda i poraza 11/6. Unicaja, Baskonia i Tenerife imaju po 10/7, Murcia i Gran Canaria po 9/8, MoraBanc Andorra je deseta s 8/9…

18. travanj 2024 21:13