KošarkaKOŠARKA

PRVA HRVATSKA LIGA Kalajžić ugasila Plamen, Ragusa slavila u Požegi!

20. siječnja 2018. - 22:42

Ragusa je dobila Plamen Požegu u Požegi sa 71:57 na startu drugog dijela Prve hrvatske lige košarkašica. Karla Kalajžić je bila sjajna. Pogodila je sedam trica iz osam pokušaja, ukupno ubacila 27 koševa, imala 4 skoka, 5 asistencija i čak 7 ukradenih lopti. Valorizacija 35! Daleko najbolja igračica utakmice.

Naravno, nije mogla sama. Romana Stojanović je postigla 14 koševa, Josipa Zovko je upisala novi 'double double'. Postigla je 13 koševa i imala 15 skokova. Ana Haklička i Marta Erslan su postigle po 8 koševa, a jedan Katarina Matijević, koja je imala četiri napadačka skoka. Katarina Zarač je pobjedi doprinijela sa 4 asistencije. Haklička je imala 5 skokova, Erslan šest… Trener Raguse Zdravko Kitin još uvijek ne može računati na Inu Marin.

Druga četvrtina utakmice u Požegi je odlučila, a nju je dobila Ragusa sa 26:10. Nakon prvih deset minuta je bilo 16:16, a uoči posljednje četvrtine dubrovačka ekipa je imala 12 koševa viška (55:43).

Ragusa je na sad učinku od sedam pobjeda i četiri poraza te na trećem mjestu. Trešnjevka 2009. je na vrhu s 12/0, Medveščak je drugi s 11/1. Sedam pobjeda, ali pet poraza imaju na četvrtom i petom mjestu Podravac i Pula… U idućem kolu, 27. siječnja, Ragusa dočekuje Medveščak, aktualne prvakinje.

19. travanj 2024 16:49