Sport Košarka

KOŠARKA

EUROLIGA Ni Barcelona nije uspjela osvojiti Atenu

KOŠARKA

Panathinaikos je pred 14.700 gledatelja u svojoj dvorani dobio s 84:75 Barcelonu u 17. kolu Eurolige te ove sezone ima savršenih 9/0 kod kuće, a s ukupno 12 pobjeda i 5 poraza drži treće mjesto. Barcelona je na omjeru pobjeda i poraza 6/11 te izvan mjesta u najboljih osam, koje donosi nakon trideset ligaških kola nastup u doigravanju za prvaka.

Ante Tomić je počeo u petorci Barcelone. Igrao je 17 minuta. Igrao bi i više da nije zbog pete morao na klupu. Dogodilo se to 6 minuta i 8 sekundi prije kraja. Tomiću je u tom trenutku dosuđena prvo osobna, a potom i tehnička zbog prigovora te je morao na klupu. Postigao je Tomić 12 koševa. Bio je bez promašaja iz igre (6/6 za dva), ali nije realizirao niti jedno od ukupno četiri slobodna bacanja. Imao je 3 skoka, 1 asistenciju i 3 izgubljene lopte. Bio je drugi strijelac Barcelone u Ateni. Više je ubacio u redovima Barcelone samo Thomas Hurtel (18).

U 17. kolu Sreten Radović je u petak, 12. siječnja, glavni sudac utakmice u kojoj Khimki dočekuje Real Madrid.