ITALIJA Namučio ih fenjeraš, ali najvažnije su ostvarili: Perić prvo ime u novoj pobjedi prvaka!

7. siječnja 2018. - 20:18

Hrvoje Perić je bio prvo ime Umana Reyer Venezie u 72:71 pobjedi kod kuće protiv momčadi Pesaro u 14. kolu talijanskog prvenstva. Prvak je bolje otvorio utakmicu od pretposljednjeg sastava lige. U prvoj četvrtini imao je 13 koševa prednosti (21:8), zatim još jednom u trećoj bio na plus 13, a što mu je bila najveća prednost  (49:36), ali nije uspio slomiti otpor gostiju, koji su u posljednjoj četvrtini serijom 10:0 prvi put poveli, i to sa 67:65. Umana Reyer Venezia potom radi 5:0 te vodi sa 70:67. Nakon toga opet preokret. Sa 4:0 gosti su opet imali prednost (71:70) s kojom ulaze u posljednju minutu u kojoj Umana Reyer Venezia, i to 45 sekundi prije kraja, stiže do pobjede. Za dva i konačnih 72:71 pogodio je MarQuez Haynes.

Perić je s 15 koševa bio prvi strijelac Umana Reyer Venezie, s 9 skokova prvi skakač, imao je 2 asistencije i 2 osvojene lopte. Valorizacija 20. Nitko bolji od Dubrovčanina u redovima domaćina.

Umana Reyer Venezia je s tri pobjede u nizu sad na omjeru pobjeda i poraza 10/4. Izjednačila se s Bresciom, koja je u zadnja tri kola bez pobjede. Deset pobjeda kao Umana Reyer Venezia i Brescia imaju još Avelino i EA7 Emporio Armani Milano, ali taj dvojac ima utakmicu manje. Peti je FIAT Torino s 9/5…

23. travanj 2024 11:05