Sport Košarka

KOŠARKA

NBA Mario Hezonja protiv LeBron Jamesa i ekipe ostvario prvi 'double double' u najjačoj ligi svijeta!

KOŠARKA

Mario Hezonja je ostvario prvi 'double double' u karijeri u najjačoj ligi svijeta. Uspio je to u porazu Orlando Magica kod kuće od Cleveland Cavaliersa sa 131:127. Počeo je u petorci, sedmi put ove sezone. Postigao je 16 koševa, imao 10 skokova, 2 asistencije, 4 izgubljene lopte i 1 blokadu, i to je zaustavio LeBron Jamesa. Pogodio je Mario 7 od 14 šuteva iz igre od čega dvije trice iz sedam pokušaja. Igrao je 38 minuta i dok je bio na parketu Magic je bio bolji od Cavaliersa s 8 koševa razlike. Nitko po tome u sastavu domaćina nije bio uspješniji od njega. Prvi 'double double' u NBA karijeri Hezonja je osigurao 14 sekundi prije kraja utakmice kada je upisao deseti skok nakon kojeg se sjurio od koša do koša te zakucao i doveo Magic 8.6 sekundi prije kraja na tri koša zaostatka (Magic - Claveland 127:130).

Aaron Gordon je bio prvi strijelac Magica s 30 koševa, Elfrid Payton je ubacio 20 Evan Fournier 18, dok je Cleveland predvodio LeBron James s 33 koša, 10 skokova, 9 asistencija, 6 ukradenih lopti i 1 blokadom. Kevin Love je za goste postigao 27, Isaiah Thomas 19, a Dwyane Wade 16 koševa…

Cleveland je u trećoj četvrtini imao plus 23. Magic je 40 sekundi prije kraja došao na tri koša zaostatka (125:128). U toj jurnjavi u posljednjoj četvrtini za preokretom Hezonja je ubacio 10 od svojih 16 koševa, postigao dvije trice. S drugom je Magic tri i pol minute prije kraja došao na 119:124. Našao se Hezonja na kraju među tri igrača Magica, koja su odigrala najbolje utakmicu protiv Clevelanda, koji je s 26 pobjeda i 13 poraza na trećem mjestu Istoka. Magic je ostao ma 12 pobjeda i upisao 28. poraz. I dalje se nalazi na pretposljednjem, 14. mjestu Istoka.

Magic sad igra tri utakmice u gostima u četiri dana (Dallas 9. siječnja, Milwaukee 10. siječnja te Washington 12. siječnja).