ITALIJA Lider dobio prvaka

18. prosinca 2017. - 02:02

Umana Reyer Venezia, aktualni prvak, izgubila je derbi 11. kola u gostima od Brescie, lidera prvenstva, s 90:71. Dobila je prvu četvrtinu s 25:19, na odmor otišla s košem viška (37:36), a uoči zadnje četvrtine bilo je izjednačeno – 61:61. Međutim, u posljednjih 10 minuta 'nestala' je s parketa. Četvrtu četvrtinu Brescia je dobila s 29:10!

Hrvoje Perić je protiv Brescie ubacio 2 koša (pogodio je jedan od pet šuteva iz igre), imao 6 skokova i 2 asistencije. Igrao je 19 minuta.

Umana Reyer Venezia je izgubila svih pet utakmica u prosincu, tri u talijanskom prvenstvu te dvije u FIBA Ligi prvaka. Tri poraza u prvenstvu koštala su je pada na tablici. Nakon 8. kola bila je druga, a sad je šesta sa 7 pobjeda i 4 poraza. Brescia vodi s 10/1, Avelino i EA7 Emporio Armani Milano imaju na drugom odnosno trećem mjestu po 8/3, FIAT Torino, Sassari i Umana Reyer Venezia imaju po 7/4. Sedmo mjesto dijele Cantu, d'Orlando, Trentino i Bologna s po 5/6…

26. travanj 2024 18:17