B-TRAVEL WABA LIGA Uspjele su, prva radost Raguse u regionalnoj ligi!

13. prosinca 2017. - 21:03

Ipak neće Ragusa zaključiti nastup u B-Travel WABA ligi bez pobjede. U pretposljednjem, 9. kolu, posljednjem nastupu kod kuće, bila je bolja od Kraljeva sa 70:67 (24:8, 20:22, 17:17, 9:20). Bio je to ogled dvije ekipe koje su uoči zadnja dva kola natjecanja u skupini bila bez izgleda za prolaz u četvrtfinale (dubrovačka ekipa je u toj utrci za prolazom u daljnje natjecanje 'pala' i prije Kraljeva, koji je uoči nastupa u Gospinom poju imao dvije pobjede).

Ragusa je bolje otvorila utakmicu. Dobila prvu četvrtinu s 24:8, a moglo je (i trebala) imati i veću prednost (nekoliko promašenih zicera). Kraljevo je sa zvukom sirene pogodio tricu nakon što je prekinuo kontru domaćina na kraju prvog poluvremena (44:30 za Ragusu). Otvorivši nastavak sa 7:0, kojim su otišle prvi (i jedini) put iznad 20 razlike (51:30), činilo kako će Ragusa lakše do prve pobjede. Međutim, Kraljevo s 10:0 dolazi vrlo brzo na 11 razlike. Uoči zadnjih 10 minuta je plus 14 za Ragusu (61:47). Kraljevo je prvi put ispod minus 10 (68:60 za Ragusu) kad je na semaforu pisalo: 3 minute i 10 sekundi do kraja. Minutu i 33 prije kraja je na minus 5 (68:63). Deset sekundi poslije Karla Kalajžić prekida seriju gošći te smo na kraju ipak dočekali osmijeh na licima košarkašica Raguse, trenera Zdravka Kitina i direktora Stojana Kovačevića u B-Travel WABA Ligi.

Josipa Zovko je bila prvo ime Raguse (23 koša, 13 skokova, 3 asistencije, 3 izgubljene i 4 osvojene lopte). Uz bok nje Katarina Matijević (7 koševa, 11 skokova, 2 asistencije i 2 osvojene lopte) i Romana Stojanović (12 koševa, 11 skokova, 6 asistencija, 7 izgubljenih i 4 osvojene lopte). Zatim, Karla Kalajžić je postigla 11 koševa, imala 2 skoka, 7 asistencija, 8 izgubljenih i 4 osvojene lopte; Ana Tomičić 8 koševa, 4 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta, Petra Stanković 7 koševa, 2 skoka, 1 asistencija i 1 izgubljena lopta, Ana Haklička 2 koša, 2 skoka i 1 izgubljena lopta te Katarina Zarač 1 skok, 2 asistencije, 2 izgubljene i 1 osvojena lopta. Na klupi su bile Leona Kristić, Sara Mia Munitić i Dalija Stablile (potonja je ušla u samoj završnici utakmice).

Ragusa, koja ima pobjedu i osam poraza, ima još odigrati u gostima protiv bugarske Montane 2003. te će zaključiti sezonu u B-Travel WABA ligi.

Poredak skupine 'B
1. Cinkarna Celje 8/1, 2. Partizan 1953. 6/3, 3. Montana 2003. (utakmica manje) 5/3, 4. Medveščak Zagreb (utakmica manje) 4/4, 5. Kraljevo 2/7, 6. Ragusa 1/8.

20. travanj 2024 16:55