NBA Bolnica u Orlandu, Hezonja prvi put ove sezone u prvoj petorci, Vogel ga povukao iz igre te izgubio

10. prosinca 2017. - 07:15

Tri dana nakon što su u svojoj dvorani sa 110:106 dobili Atlantu Hawks, Orlando Magic je gostovao u Atlanti gdje je poražen od Hawksa sa 117:110. Trener Orlando Magica Frank Vogel nije mogao računati na ozlijeđene Aarona Gordona, Evana Fourniera, Terrence Rossa, Jonathan Isaaca te se Mario Hezonja prvi put ove sezone našao u prvoj petorci.

Hezonja je 4 minute i 50 sekundi prije kraja pogodio tricu za vodstvo Orlando Magica 105:104, minutu i 48 sekundi prije kraja promašio je tricu s kojoj je Orlando Magic mogao otići na 111:107. Iz igre je izašao 1:33 prije kraja (108:108). Nikola Vučević je 1:12 prije kraja pogodio za 110:108. Do kraja 9:0 domaćina, dok je gost u tom vremenu promašio tri trice i izgubio dvije lopte. Atlanta Hawks je sa 117:110 došla do svoje šeste pobjede. Orlando Magic je ostao na jedanaest pobjeda doživjevši 17. poraz.

Hezonja je igrao ukupno 31 minutu (tri dana prije protiv Atlante u Orlandu nije igrao ni sekunde). Ubacio je 7 koševa pogodivši 3 od 9 šuteva iz igre od čega jednu tricu iz pet pokušaja. Imao je 6 skokova, 2 asistencije, 2 izgubljene i 1 osvojenu loptu te 1 blokadu. Svakako treba istaknuti podatak da je za vrijeme dok je on bio u igri Orlando Magic bio uspješniji od Atlante Hawksa s 8 koševa razlike, a s plusom u igri se može pohvaliti još samo Shelvin Mack (plus 2).

Prvo ime Orlando Magica bio je Nikola Vučević, koji je ostvario povijesni 'triple double'. Za 37 minuta u igri postigao je  31 koš, 13 skokova i 10 asistencija. Pogodio je 13 od 18 šuteva iz igre od čega 4 od 6 za tricu. Prvi je centar u povijesti Orlando Magica koji je ostvario 'triple double' s dvoznamenkastom brojkom asistencija. Orlando Magic je imao ukupno trojicu igrača s dvoznamenkastim učinkom u napadu: Jonathon Simmons je utakmicu zaključio s 29 koševa, a Elfrid Payton s 11 koševa.

Domaćin je imao šest igrača s dvoznamenkastim učinkom. Najviše je ubacio Ersan Ilyasova (26), koji je bio bez promašaja iz igre (9/9 od čega 5/5 za tricu). Iduće dvije utakmice Orlando Magic igra kod kuće (13. prosinca protiv LA Clippersa, dva dana poslije dočekuje Portland Trail Blazers). Nakon toga je dvije utakmice vanka (Detroit Pistons 17. prosinca i Chicago Bulls 20. prosinca).

25. travanj 2024 07:16