KošarkaKOŠARKA (Ž)

REGIONALNA LIGA Ragusa poražena u Beogradu, Zdravko Kitin: 'Zaslužena pobjeda Partizana 1953.'

30. studenog 2017. - 23:04

Ragusa je i nakon 7. kola B-Travel WABA lige bez pobjede. Sedmi poraz upisala je u Beogradu protiv Partizana 1953., koji je pobjedu osigurao, ističe se na službenoj stranici lige, već u prvoj četvrtini, koju je dobio s 30:11. BG-mediji ističu podatak kako je beogradska ekipa postigla u prvoj četvrini čak sedam trica.

U preostale tri četvrtine, kad se sve zbroji, bolja Ragusa, ali je to bilo dovoljno tek za izbjeći teži poraz. Na kraju, na semaforu je svjetlilo: Partizan 1953. - Ragusa 71:56 (30:11, 14:12, 12:17, 15:16).

- Potvrdili smo ulogu favorita. Odigrali smo na našem nivou, ali samo u prvih 20 minuta. Raguse je ušla u drugo poluvrijeme mnogo hrabrije i odlučnije te je uspjela približiti se - istaknuo je Blagoje Ivić, trener Partizana 1953., dok je Zdravko Kitin, trener košarkašica Raguse istaknuo:

- Zaslužena pobjeda Partizana 1953. Mi smo željeli primiti što manje koševa i u tome smo uspjeli. Odlična utakmica za moju mladu ekipu. Može samo koristiti za nastavak sezone.

Ragusa je u Beogradu igrala u sastavu: Leona Kristić, Romana Stojanović (17 koševa, 4 skoka), Katarina Zarač (6 koševa, 4 skoka), Marija Kalauz, Ana Haklička (5 koševa, 4 skoka, 3 asistencije i 3 ukradene lopte), Katarina Matijević (4 koša, 8 skokova), Marta Erslan (2 skoka), Josipa Zovko (11 koševa, 8 skokova) i Karla Kalajžić (13 skokova, 3 skoka, 4 asistencije i 6 ukradenih lopti).

Milica Mitrović je bila najefikasnija u redovima Partizana 1953. s 19 koševa od čega je 13 ubacila u prvoj četvrtini u kojoj je postigla tri trice. Mitrović je postigla ukupno četiri trice iz šest pokušaja, a Partizan 1953. je ubacio ukupno 11 trica iz 23 pokušaja. Ragusa je pak pogodila tri trice iz 14 pokušaja.

Partizan 1953. je i u Gospinom polju, u 2. kolu natjecanja u skupini, bilo je to 11. listopada, bio uspješniji od Raguse. Tada sa samo 65:61.

B-Travel WABA liga/skupina 'B'
1. Cinkarna Celje 6/1, 2. Montana 2003. 5/2, 3. Partizan 1953. 5/2, 4. Medveščak 3/4, 5. Kraljevo 2/5, 6. Ragusa 0/7.

U 8. kolu, 6. prosinca, Ragusa dočekuje Medveščak (17.30 sati). Potom je i u 9. kolu domaćin. U Gospino polje stiže Kraljevo (13. prosinca), a u zadnjem, 10. kolu natjecanja u skupini gost je bugarske Montane 2003. (20. prosinca). Četiri prvoplasirane ekipe nastavljaju natjecanje.

27. travanj 2024 04:14