KošarkaKOŠARKA

ŠPANJOLSKA Ante Tomić dobio ElClasico, i to usred Madrida!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
12. studenog 2017. - 21:58

Barcelona je dobila ElClasico usred Madrida. Ante Tomić i ekipa slave. Real Madrid – Barcelona 80:84 u 8. kolu. Prvi poraz Real Madrida nakon startnih 7/0, a šesta pobjeda Barcelone.

U prvoj četvrtini Barcelona je vodila (samo i jedino) s 5:2. Real Madrid je u prvih deset minuta imao i plus 7 (19:12). U drugoj četvrtini niti jedan sastav nije otišao preko plus 3, dok je u trećoj Barcelona imala (najviše) plus 6 (61:55). Domaćin je u trećoj četvrtini vodio samo u dva navrata s košem razlike (48:47 i 55:54). Ipak, u posljednju četvrtinu se ušlo poravnato (61:61), a u tih posljednjih deset minuta Real Madrid je vodio sa 77:75 (najveća prednost). Barcelona je imala plus 4 tri puta (70:66, 82:78 te konačnih 84:80).

Tomić je igrao 19 minuta. Postigao 7 koševa, pogodio 3 od 9 šuteva za dva te realizirao dodatno slobodno bacanje. Imao je 6 skokova, polovicu u napadu. Zatim tri asistencije i dvije blokade. Bio je Dubrovčanin prvi skakač i drugi asistent Barcelone za koju je najviše koševa postigao Adrien Moerman (19). Kod domaćina prvo ime Luka Dončić (20 koševa i 10 skokova).

Real Madrid je i dalje prvi, ali više nije sam na vrhu. Valencia ima također 7/1. Barcelona je treća sa 6/2, a taj učinak imaju još Monbus Obradoiro i Fuenlabrada. U 9. kolu u Blaugranu stiže Valencia. Barcelona opet igra derbi kola.

19. travanj 2024 21:13