EUROLIGA Dubrovčani jure Europom, jedan igra, a drugi sudi dvije utakmice u 48 sati

27. listopada 2017. - 11:27

Euroligaši ovaj tjedan igraju dvije utakmice u 48 sati.

Barcelona je u utorak pala kod kuće u 3. kolu s 81:75 od Žalgirisa, a 48 sati poslije izgubila je u Milanu od EA7 Emporio Armani sa 78:74 te tako upisala treći ukupno i treći poraz u nizu u Euroligi nakon startnog uspjeha 98:71 kod kuće protiv Panathinaikosa (Ante Tomić i ekipa izgubili su u 2. kolu od Crvene zvezde u Beogradu s 90:82).

U drugoj četvrtini utakmice  u Milanu Barcelona je vodila sa 14 razlike (37:23), početkom posljednje s 56:54, ali nakon trice domaćih s kojom su počeli seriju 7:0, više se nije vratila iz minusa. Tomić je protiv Žalgirisa igrao samo 5 minuta (3 koša, šut 1/1, slobodna bacanja 1/1, 1 skok i 3 asistencije), a za 18 minuta u Milanu postigao je 7 koševa pogodivši 3 od 7 šuteva iz igre te jedno od dva slobodna bacanja. Uz to je imao 3 skoka.

Poput Tomića – dvije utakmice u Euroligi u svega 48 sati ovaj tjedan ima i dubrovački međunarodni sudac Sreten Radović. U srijedu navečer je sudio ogled u Moskvi između CSKA i Panathinaikosa (81:63), a 48 sati poslije, u petak, 27. listopada, bit će glavni sudac utakmice u Njemačkoj između Brose Bamberga i Baskonie (prošli petak, 20. listopada, Radović je sudio u Pireju ogled 2. kola u kojem je Olympiacos s 80:75 dobio Unicaju).

23. travanj 2024 22:36