FIBA LIGA PRVAKA Opet produžetak, ali ovaj put...

18. listopada 2017. - 10:18

Prije sedam dana slavili su nakon tri produžetka, dobili kod kuće Banvit 108:101 te pobjedom otvorili nastup u skupini 'C' FIBA Lige prvaka, a u 2. kolu izgubili su kod kuće od grčkog AEK-a. Opet se u do posljednjeg mjesta ispunjenom domu Umana Reyer Venezie igrao produžetak. Ovaj put je pripao gostima. Na kraju Umana Reyer Venezia – AEK 101:103. Grci su ubačajem Delroya Jamesa 2 sekunde prije kraja dodatnih pet minuta stigli do pobjede. Umana Reyer Venezia je na 101:101 izjednačila šest sekundi prije… AEK je imao na kraju četvrte četvrtine vodstvo 85:84, a Gediminas Orelik dva bacanja za talijanskog prvaka i prošle sezone sudionika Final foura FIBA Lige prvaka. Orelik je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje te se igrao produžetak u kojem je AEK dva puta imao plus šest, a Umana Reyer Venezia na kraju dva puta stigla do izjednačenja (99:99, te 101:101).

Hrvoje Perić je s 19 koševa bio treći strijelac Umana Reyer Venezie (za dva je pogodio 9 od 12 šuteva, promašio sva tri pokušaja za tricu, te jedno od dva slobodna bacanja). Imao je 7 skokova, 1 izgubljenu loptu i 1 blokadu. Igrao je 27 minuta.