KošarkaKOŠARKA

ITALIJA Perić i ekipa imaju 2/0

8. listopada 2017. - 21:55

Umana Reyer Venezia je dobila kod kuće Trento sa 79:78 te ima 2/0 nakon 2. kola talijanskog prvenstva. Hrvoje Perić je bio u startnoj petorci domaćina. Na parketu je proveo 24 minute. Dubrovčanin je postigao 5 koševa (šut za dva 2/6, za tricu 0/1, slobodna bacanja 1/2), imao 4 skoka i 4 asistencije.

Trento je u prvoj četvrtini vodio s 10 razlike (22:12). Umana Reyer Venezia je sredinom druge četvrtine prvi put povela (31:30), ali na odmor je Trento otišao sa 4 koša prednosti (42:38). Na kraju treće domaćin vodi s košem razlike (63:62), ali u zadnjoj četvrtini je plus 7 za goste (73:66). Potom preokret - 9:0 domaćina (75:73). Vodila je Umana Reyer Venezia i sa 77:74 nakon čega je Trento napravio 4:0 te poveo sa 78:77. Domaćina je spasio Litavac Gediminas Orelik, koji je pogodio za dva i pobjedu.

Perića i ekipu sad čeka FIBA Liga prvaka. U utorak, 10. listopada, dočekuju turski Banvit. Četiri dana poslije u 3. kolu talijanskog prvenstva su gosti Happy Casa Brindisi.

25. travanj 2024 15:07