KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK NA EUROBASKETU U RUMUNJSKOJ

MAĐARI SU LETJELI, ALI NISU POLETJELI Hrvatska dobila, Petrović iskren: 'Igrali smo loše'

1. rujna 2017. - 20:20

CLUJ Tekst i slike: Tonči Vlašić

Pobjedom je hrvatska košarkaška reprezentacija počela svoj nastup na Eurobasketu. U rumunjskom Cluju, u susretu 1. kola skupine 'C', dobila je Mađarsku sa 67:58. Predvodili su nas Bojan Bogdanović i Dario Šarić. Prvi je bio prvi naš strijelac (23 koša) i skakač (7 skokova), a drugi je postigao 15 koševa. Na kraju prve četvrtine je bilo 20:20, na poluvremenu plus tri za naše (39:36), a na kraju treće četvrtine 53:52 za Mađarsku.

Hrvatska je posljednju četvrtinu otvorila s 8:0 te više nije ispuštala prednost. Mađarska nas je dobila u skoku – 40:29. Bode u oči podatak kako je imala čak 21 skok u napadu! Suparnik je imao nesreću da mu se ozlijedio Adam Hanga, kapetan, koji je zbog ozljede ostao na klupi u nastavku utakmice. Hrvatska je najveću prednost imala pred kraj utakmice. Tricom Bojana Bogdanovića otišla je na plus 11 (67:56). Hrvatska je u utakmici vodila gotovo 27 minuta, a Mađarska je u prednosti bila nepunih 8 minuta. Mađarska je najveću prednost imala krajem prve četvrtine - plus 5 (20:15) nakon što je napravila 9:0. Hrvatska je napravila veću seriju - 10:0 s kojom je stigla od 50:53 do 60:53.

- Probleme koje smo imali na pripremama bili su problemi protiv Mađarske. Osjetila se tenzija. Na startu su nam uzeli deset lopti. Nikako nismo uspjeli doći do tog samopouzdanja i nismo mogli trčati. Nemam nikakvog problema da rečem kako smo igrali loše. Ipak, pobjeda je tu te idemo dalje. Žao mi je što smo morali u prvoj utakmici zatvarati zadnju četvrtinu s dvije četvorke. U tom trenutku više nije bilo izbora i morali smo skinuti te tenzije. Nakon toga smo Mađarima dopustili da nam daju pet koševa – istaknuo je naš izbornik Aleksandar Petrović.

Potom se osvrnuo na čak 21 napadački skok Mađarske.

- Naši najbolji skakači su bili vanjski igrači. Činjenica je da će nam i više odgovarati profili petica kakve ima Španjolska, Crna Gora... Onog trenutka kada smo krenuli braniti pick s dvije četvorke, onda je to izgledalo puno, puno bolje. Sreća je da se Bender dobro uklopio u ovu petorku koja je završila utakmicu. Moramo i reći kako smo jedino mi bili danas pod pritiskom, jer od Mađarske nitko nije očekivao ništa - naglasio je Petrović.

Hrvatska u 2. kolu, u subotu, 2. rujna s početkom u 19.30 sati po hrvatskom vremenu igra protv domaćina, Rumunjske.

1. KOLO Hrvatska - Mađarska 67:58
CLUJ Polyvalent dvorana. Gledatelja 1580. Suci: Anastopoulos (Grčka), Maestre (francuska) i Michaelides (Švicarska).
HRVATSKA: Krušlin, Popović (2), Simon (5), Šarić (15), Ukić (6), Žorić, Planinić (6), Bender (2), Buva, Ramljak, Tomas (8), Bogdanović (23). Izbornik: Aleksandar Petrović.
MAĐARSKA: Rujak, Allen (5), Keller (8), Wittmann (2), Hanga (5), Vojvoda (11), Kovacs, Toth, Ferencz (7), Perl (12), Karahodžić, Eilingsfeld (8). Izbornik: Stojan Ivković.
Četvrtine: 20:20, 19:16, 13:17, 15:5

23. travanj 2024 09:07