FINALE TALIJANSKOG PRVENSTVA Monolog Trenta, Perić ostao sam

11. lipnja 2017. - 01:49

Umana Reyer Venezia – Trento 0:1 u finalu doigravanja za prvaka Italije. Trento je u utrci na četiri pobjede dobio prvu utakmicu finala, i to u gostima, s 83:74. Sve je riješio već u prvom poluvremenu nakon kojeg je imao 17 razlike (47:30). U trećoj četvrtini imao je čak i 25 koševa viška (64:39). Domaćin je u zadnjoj četvrtini ublažio poraz, međutim, ne igra se na koš razliku. Broje se samo pobjede… Prva utakmica finala bila je monolog Trenta - ističe Corriere dello sport.

Druga utakmica finala je opet u domu Umana Reyere Venezie (12. lipnja), treća i četvrta se igraju kod Trenta.

Hrvoje Perić je bio opet ne samo prvi strijelac Umana Reyere Venezie, već i utakmice. Najbolji strijelac sastava iz Venecije u doigravanju ubacio je u prvom poluvremenu prve finalne utakmice 7 koševa te još 12 u nastavku. Ukupno 19. Pogodio je 5 od 11 šuteva za dva te 3 od 6 šuteva za tricu. Plus, imao 4 skok i 2 asistencije. Ukupno je proveo na parketu 30 minuta. Perić je, što se ističe u komentarima, 'bio jedini raspoložen igrač Umana Reyer Venezie u napadu'. Domaćin je imao šut za tricu 8/36!

Ukratko, naglašava se nakon utakmice: 'Ne može Perić sam.' Ne budu li drugi na nivou Dubrovčanina, teško će Umana Reyer Venezia nakon 74 godine osvojiti naslov prvaka Italije, treći put u povijesti biti najbolja (prvak je bila 1942. i 1943. godine). Trento je snagu pokazao u polufinalu u kojem je izbacio branitelja naslova i najbolju momčad ligaškog dijela, EA7 Emporio Armani Milano sa 4:1.

Michael Bramos, koji je s Panathinaikosom osvojio u Grčkoj dva puta duplu krunu, (2013. i 2014. prvenstvo i kup), u prvoj utakmici je postigao svega 9 koševa uz šut iz igre 3 od 9. Marquez Haynes je uz Perića bio jedini kod domaćina s dvoznamenkastim učinkom u napadu (13 koševa, šut 5 od 13). Trento je imao četvoricu s dvoznamenkastim učinkom u napadu (Shields 18, Sutton 16, Gomes 15 te Hogue 14).

20. travanj 2024 11:21