ŠPANJOLSKA Tomić i ekipa poraženi na startu doigravanja

21. svibnja 2017. - 02:14

Barcelona je izgubila u gostima od Valencije prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja za naslov prvaka Španjolske s 83:61 te u utrci na tri pobjede gubi s 1:0. Druga četvrtina, koju je Valencia dobila s 26:11, bila je kobna za Barcelonu. Ante Tomić je za Barcelonu igrao 20 minuta: postigao 4 koša (šut 2/7), imao 6 skokova i 1 asistenciju.

Druga utakmica četvrtfinala igra se u Barceloni 25. svibnja, a treća u Valenciji 27. svibnja.

Tomić i ekipa su u ligaškom dijelu bili (tek) šesti s 22 pobjede i 10 poraza. Ostvarili tri pobjede manje od Real Madrida, koji je bio najbolji. S druge pozicije u doigravanje krenula je Baskonia, Valencija s treće, Unicaja sa četvrte, Tenerife s pete, Gran Canaria sa sedme te Andorra s osme. Zanimljivo, druga Baskonia je ostvarila samo jednu pobjedu više od šeste Barcelone. Isti učinak kao Baskonia imala je na kraju ligaškog dijela  i Valencia (23 pobjede/9 poraza), dok su Unicaja i Tenerife imale isti učinak kao Barcelona. Sedma Gran Canaria je imala 21 pobjedu i 11 poraza, dakle, samo pobjedu manje od Barcelone, a dvije manje od Baskonie.

Tomić je bio najbolji skakač ligaškog dijela sa 7,88 skokova po utakmici te treći najkorisniji igrač lige s prosječnom valorizacijom 20.1.

20. travanj 2024 10:32