KošarkaKOŠARKA

NIŠTA OD FINALA Perić i ekipa počeli odlično, ali...

29. travnja 2017. - 00:44

Za naslov pobjednika FIBA Lige prvaka igrat će turski Banvit i domaćin završnog turnira, Iberostar Tenerife. Banvit je u polufinalu s 83:74 dobio AS Monaco, vodeći sastav francuskog prvenstva, dok su Iberostar Tenerife sa 67:58 slavile protiv Umana Reyer Venezie našeg Hrvoja Perića

Početak polufinala između Tenerifa i Umana Reyer Venezie protekao je u znaku gostiju. Odličan Hrvoje Perić. Umana Reyer Venezia je vodila i sa 7 koševa, a na kraju prve četvrtine imala plus pet (21:16). Zadnji put je bila u prednosti u 16. minuti (32:29). Potom u završnici druge četvrtine serija 9:0 domaćina, koji je na početku nastavka napravio 10:0 te su u 25. minuti potonule sve lađe Umana Reyer Venezie. Španjolski sastav je poveo sa 16 koševa viška (50:34). U zadnjoj četvrtini je bilo i 19 razlike. Umana Reyer Venezia je uspjela smanjiti tu prednost, ali ne i ugroziti pobjedu domaćina.

Tko zna zašto je nakon odličnog početka Walter De Raffaele, trener Umana Reyer Venezie, povukao iz igre Perića, svog najboljeg strijelca u FIBA Ligi prvaka i najboljeg igrača na početku polufinala. Stoji kako je nakon toga domaćinu krenulo... Perić je protiv Iberostar Tenerifa igrao 29 minuta. Postigao je 11 koševa (šut za dva 5/9, za tricu 0/1, slobodna bacanja 1/2), imao 5 skokova, 2 asistencije, 1 osvojenu i 1 izgubljenu loptu.

Umana Reyer Venezia će u nedjelju, 30. travnja u 16.15 sati igrati za treće mjesto s AS Monaco. Finale počinje u 19.15 sati: Iberostar Tenerife ili Banvit?

16. travanj 2024 22:37