BARCA IZGUBILA DERBI Tomićev novi 'double double'

16. travnja 2017. - 22:49

Ante Tomić je u derbiju 29. kola španjolskog prvenstva ostvario 'double double': 13 koševa i 11 skokova, pogodio je šest od jedanaest šuteva iz igre, realizirao jedno slobodno bacanje, ali to nije pomoglo Barceloni Lassi ostvariti pobjedu u gostima kod Valencije. Aktualni španjolski doprvak je poražen sa 76:59. Više od tri četvrtine bilo je izjednačeno, ali u posljednjoj četvrtini 'raspala' se igra Barcelone Lassa. Valencija je s 13:4 u završnici otišla na konačnih 17 razlike što je njezina najveća prednost u derbiju.

Tomić je bio po valorizaciji (16) prvo ime Barcelone, a drugi najučinkovitiji igrač utakmice, iza Pierre Oriola, igrača Valencije (valorizacija 19, 14 koševa i 7 skokova).

Valencija je pobjedom ostala na diobi prvog mjesta s Real Madridom. Oba sastava su ostvarila po 20 pobjeda i 7 poraza. Treće mjesto dijele Tenerife i Baskonia (19 pobjeda/8 poraza), Barcelona Lassa je peta s 18 pobjeda i 9 poraza…

26. travanj 2024 15:02