KošarkaKOŠARKA/DOIGRAVANJE ZA PRVAKA (Ž)

TREŠNJEVCI FINALE Ragusi pljesak i bronca!

13. travnja 2017. - 00:04

Ragusa je treća u Hrvatskoj u sezoni 2016./17. Nije uspjela prirediti novo iznenađenje, u doigravaju napraviti korak naprijed, izboriti finale. Nakon što je u subotu navečer izgubila u Zagrebu od Trešnjevke 2009. u prvoj utakmici polufinala doigravanja, poražena je četiri dana poslije i u drugoj te će zagrebačka ekipa igrati u finalu.

Lovila je Ragusa majstoricu, priželjkivala kako će pobjedom u Gospinom polju u drugoj utakmici polufinala imati drugu priliku da u domu Trešnjevke 2009. dođe do pobjede i finala doigravanja za prvaka Hrvatske. Dosta dugo je živjela nada kako će se to dogoditi. Ali, početkom posljednje četvrtine Trešnjevka 2009., koja je bila druga u ligaškom dijelu i koja je doigravanje dočekala ojačana, stekla je osjetnu prednost, otišla prvi put na plus 10… S druge strane ne treba zaboraviti kako je Ragusa završnicu prvenstva dočekala s nekoliko ozlijeđenih igračica, nekompletna.

Unatoč tome jedina je ove sezone do danas dobila Medveščak te odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme protiv Trešnjevke 2009. u drugoj utakmici polufnala doigravanja. Čak je trebala imati i više od četiri koša prednosti na odmoru. U 26. minuti je bilo 47:47. Uoči posljednjih deset minuta samo četiri koša prednosti za Trešnjevku 2009. (43:49). Ali, na početku posljednje četvrtine odlična Trešnjevka 2009. te je bilo jasno kako je za Ragusu završena sezona.

Sjajna je u prvom poluvremenu bila Ina Marin. Ubacila je čak 24 koša, na kraju 30. Borile su se i druge, ali to nije bilo dovoljno za novu veliku pobjedu. Međutim, jest za pljesak i broncu oko vrata!

POLUFINALE DOIGRAVANJA Ragusa – Trešnjevka 2009. 57:73 (0:2)
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 100.
RAGUSA: Marin (30), Stojanović (13), K. Zarač, Stanković (10), Žanetić, Kalauz, Erslan (4), Popović, Kristić, Haklička. Trener: Zdravko Kitin.
TREŠNJEVKA 2009.: Ujević, Erjavec (14), Muhl (3), Marta Galić (2), Pavić (12), Lelas (21), Marija Galić (6), Kostić (6), Vujadinović (3), Katavić (4). Trener: Dean Nemec.
Četvrtine: 20:20, 20:16, 9:17, 8:20

U drugom polufinalu Medveščak je dobio Požegu s 2:0. Finale Medveščak - Trešnjevka 2009. igra se na tri pobjede.

24. travanj 2024 17:53