KošarkaKOŠARKA/ZAVRŠNICA PRVENSTVA HRVATSKE

DUBROVNIK ZA TREĆE MJESTO Posustali u završnici

8. travnja 2017. - 21:17

Kadeti Dubrovnika će igrati za treće mjesto na završnom turniru prvenstva Hrvatske, koji se igra u Slavonskom Brodu. Split je bio bolji od sastava trenera Pera Jejine i Željka Vreće sa 89:69. Dubrovnik je 25. minuta bio u igri za finale, svoj najveći uspjeh, ali je potom posustao.

Početak Dubrovnika je bio više nego dobar. Lovro Tolj je pogodio tricu za početnih 3:0, Marko Ajduković je postigao 8 koševa, Niko Stasjuk 2, a kad je Antonio Petrović pogodio tricu Dubrovnik je 5. minuti bio dvostruko bolji (16:8). Split je potom prepolovio zaostatak, a nakon 4:0 'žutih' Ajduković pogađa, njegov 10 koš za 18:12. Na kraju prve četvrtine je plus 7 za Dubrovnik (Petar Koprivica prodor te Niko Stasjuk trica).

U 15. minuti Split sa 6:0 stiže do izjednačenja (28:28), a nakon što je Stasjuk pogodio za 30:28, sa 7:0 do prednosti 35:30. Niz Splita sad prekida Petrović pogodivši oba bacanja. Na poluvremenu je plus 7 za Split (43:36). Dubrovnik se ekspresno vratio. Sa 7:0 je otvorio treću četvrtinu, izjednačio na 43:43, a sa 4:0 poveo sa 47:45 u 25. minuti. Dubrovnik je u 27. minuti izjednačio na 49:49. Potom je sve otišlo na stranu Splita, koji je do kraja treće četvrtine napravio 13:2…

Marko Ajduković i Lovro Tolj su sa 16 koševa bili prvi strijelci Dubrovnika u polufinalu državnog prvenstva. Ajduković je uz to imao 7 skokova i 3 asistencije, a Tolj 6 skokova i 2 asistencije. Antonio Petrović je ubacio 14 koševa uz 6 skokova i 4 asistencije, Petar Koprivica 12 koševa uz 2 skoka i 6 asistencija, Niko Stasjuk 9 koševa te Dominik Šiško 2 koša. U Slavonskom Brodu boje Dubrovnika brane još Jakov Vujičić, Domagoj Vuletić, Leonardo Ferri, Marin Frka, Marko Radulović i Karlo Kalafatović. Kod Splita prvo ime Viktor Šarić s 24 koša i 24 skoka! 'Double double' ostvario je i Ivan Perasović (16 koševa i 10 skokova).

U nedjelju, 9. travnja, s početkom u 11 sati Dubrovnik će za treće mjesto igrati protiv Cedevite, koja je u prvom polufinalu poražena od Cibone sa 77:63. Finale između Splita i Cibone počinje dva sata poslije utakmice za treće mjesto.

19. travanj 2024 06:04