HRVOJE PERIĆ Dubrovčanin na Final fouru!

30. ožujka 2017. - 11:01

Umana Reyer Venezia Hrvoja Perića igrat će na Final fouru FIBA europske Lige prvaka. Nakon poraza u Turskoj od Pinar Karsiyake sa 74:71, slavila je u svom dupke punom domu sa 74:66 te ukupnim rezultatom 145:140 izborila završni turnir. Umana Reyer Venezia je dobila ove sezone svih deset utakmica kod kuće te slavi povijesni uspjeh.

Perić je u uzvratnoj utakmici ubacio 11 koševa. Isti učinak imao je Marquez Haynes, a samo je više u 'čarobnoj večeri Umana Reyer Venezie' (piše Basket Italy) ubacio Melvin Ejim. Pinar Karsiyaka je početkom treće četvrtine vodila sa 48:42. Do kraja četvrtine 11:3 Umana Reyer Venezie, a na početku posljednje 10:0 za vodstvo 63:51. Imala je Umana Reyer Venezia i plus 13 (65:52). Najbliže je turski sastav nakon toga bio sredinom četvrte četvrtine kada je imao (samo) sedam koševa zaostatka (68:61), ali sa četiri koša u nizu opet je Umana Reyer Venezia pobjegla na dvoznamenkastu prednost (72:61)…

Perić je bio jedan od ključnih igrača domaćih. Pogađao je kad je bilo najvažnije, asistirao. Nekoliko njegovih poteza je izdvojeno u sažetku uzvratne četvrtfinalne utakmice. Perić je već jednom igrao u završnici europskog kupa, i to na Final fouru Eurokupa. Uspio je to u dresu Benettona u sezoni 2010./11. Nikad Durovčanin nije igrao europsko finale. Hoće li ove sezone u tome uspjeti, potom otići do kraja?

Plasman na Final four još su izborili francuski AS Monaco, turski Banvit i španjolski Iberostar Tenerife. Polufinala se igraju 28. travnja, a utakmica za treće mjesto i finale 30. travnja. Tko će biti domaćin Final foura te tko će igrati protiv koga u polufinalu odredit će se ždrijebom.

19. travanj 2024 15:51