KošarkaKOŠARKA/MAĐARSKA

SPRIJEČILI IZNENAĐENJE Andrić i ekipa gubili šest razlike te napravili 10:0 u zadnje tri minute

23. ožujka 2017. - 22:02

Szolnoki Olaj je sa 70:66 dobio kod kuće Szedeak. U zadnjoj četvrtini, koju je dobio s 20:8, zaključio je serijom 10:0, aktualni mađarski prvak je spriječio iznenađenje te u pretposljednjem, 25. kolu prvenstva ostvario novu, 17. pobjedu s kojom se zadržao na diobi drugog mjesta. Isti učinak ima Kormend. Vodi Alba Fehervar s 20 pobjeda i 5 poraza.

Lukša Andrić je novoj pobjedi Szolnoki Olaja doprinio s 8 koševa (šut za dva 4/6) od čega je četiri koša ubacio u samoj završnici. Pogađao je iz igre za 60:64 te 66:66. Imao je uz to 4 skoka i 1 asistencijom. Ukupno je proveo u igri 22 minute.

U posljednjem, 26. kolu prvog dijela, Szolnoki Olaj je gost Kormenda. U drugom dijelu pet prvoplasiranih igra mini ligu u kojoj se odlučuje o pozicijama u doigravanju. Plasirani od 6. do 10. mjesta također igraju mini ligu. Tri prvoplasirana će igrati u doigravanju za prvaka. Ostali u drugom dijelu igraju za ostanak. U trećem dijelu osmorica se bore za prvaka.

19. travanj 2024 00:58