ĐIR EUROPOM Uspješna nedjelja

19. ožujka 2017. - 22:06

Nedjelja, 19. ožujka, bila je uspješna za Antu Tomića (Barcelona Lassa), Lukšu Andrića (Szolnoki Olaj) i Hrvoja Perića (Umana Reyer Venezia). Dubrovčani su slavili u prvenstvenim utakmicama. Tomić je pobijedio u gostima Joventut sa 76:56, Andrić i Perić su slavili kod kuće. Szolnoki Olaj je dobio Kaposvari s 80:65, a Umana Reyer Venezia bila bolja od Torina s 89:70.

Tomić je u španjolskom prvestvu za malo više od 26 minuta u igri postigao 4 koša (šut za dva 2/7, slobodna bacanja 0/2), imao 10 skokova, 3 asistencije i blokadu. Barcelona Lassa je na diobi trećeg mjesta sa 16 pobjeda i 7 poraza. Isti učinak imaju još Real Madrid i Baskonia, a bolji su samo Tenerife (18/6) i Valencija (17/6).

Lukša Andrić je za 21 minutu postigao 4 koša (šut 2/5), 3 skoka, 2 asistencije… Szolnoki Olaj je stigao na diobu drugog mjesta u mađarskom prvenstvu (isti učinak imaju Kormend i Szombathely , 16 pobjeda i 8 poraza). Bolji je samo Fehervar (20/4). Kaposvari je peti s 15 pobjeda i 9 poraza.

Hrvoje Perić je za 22 minute postigao 17 koševa protiv Torina. Bio je prvi strijelac Umana Reyer Venezie. Pogodio je 8 od 11 šuteva za dva, promašio jedan pokušaj za tricu te realizirao jedno od dva slobodna bacanja. Plus, 5 skokova i 4 osvojene lopte. Umana Reyer Venezia je druga u talijanskom prvenstvu s 15 pobjeda i 8 poraza. Isti učinak ima treći Avelino. Četvrti je d'Orlando (14/9), peti Trentino (13/10). Vodi uvjerljivo EA7 Emporio Armani (20/3), koji je osigurao jedinicu u doigravanju.

16. travanj 2024 16:30