KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

EL CLASICO ODLUČEN SA ZVUKOM SIRENE Llull poništio Tomića

12. ožujka 2017. - 22:18

Ante Tomić je bio najbolji igrač El Clasica, ali njegova Barcelona Lassa nije u 24. kolu španjolskog prvenstva uspjela dobiti Real usred Madrida iako je nekoliko desetinki sekunde prije kraja vodila sa 75:74. Real Madrid je imao loptu sa strane nepunih sedam sekundi proje kraja utakmice. Sergio Llull je primio loptu na centru, krenuo u prodor te preko Brada Olesona šutirao s tri, četiri metra i pogodio sa zvukom sirene za eksploziju radosti više od 12.000 domaćih navijača.

Zanimljivo, Liull je i prvo poluvrijeme zaključio na isti način. Tada je sa zvukom sirene pogodio tricu za 47:36, najveću i jedinu dvoznamenkastu prednost na utakmici. Inače, Barcelona Lassa je bolje otvorila utakmicu. Imala 8 koševa viška u prvoj četvrtini (15:7) koja je završila 23:23. Real Madrid je u nastavku vodio sve do 22 sekunde prije kraja utakmice kada je Tomić pogodio za dva za 73:72 vodstvo Barcelone. Real Madrid je dvije sekunde poslije preko Randolpha stigao do 74:73 nakon čega je opet za dva pogodio Tomić, i to 6.8 sekundi prije kraja. Potom je Real Madrid dogovorio zadnji napad. Lopta je došla do Llulla…

Tomić je u El Clasicu postigao 14 koševa uz samo jedan promašaj iz igre (6/7) i jedno promašeno slobodno bacanja (2/3) te je bio prvi skakač (8 skokova) i prvi asistent svoje momčadi (4). Valorizacija 26. Nitko drugi nije imao valorizaciju 20 i više.

Tenerife i dalje vode s 18 pobjeda i 5 poraza, Real Madrid je drugi sa 16/6, koliko ima i treća Valencia. Baskonia je četvrta sa 16/7, a Unicaja i Barcelona Lassa imaju po 15/7, sedma je Gran Canaria s 15/8… Deset kola je do kraja ligaškog dijela.

20. travanj 2024 01:25