KošarkaKOŠARKA: PRVA HRVATSKA LIGA (Ž)

PORAZ RAGUSE Stojanović 19 koševa, Erslan 19 skokova

26. veljače 2017. - 21:50

Košarkašice Raguse poražene su u Gospinom polju od drugoplasirane Trešnjevke sa 67:59. Gošće su od samog početka vodile, ali na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom. U trećoj četvrtini Trešnjevka je stvorila prednost od sedam razlike, a vodstvo su uspjele očuvati do kraja susreta.

Kod Raguse najbolji strijelac bila je Romana Stojanović, koja je uz 19 koševa imala i 12 skokova. Posebno treba pohvaliti učinak Marte Erslan, susret je završila sa čak 19 skokova i 9 koševa. Petra Stanković postigla je 16 koševa i imala 7 skokova.

Dubrovkinje su se s ovim porazom izjednačile sa četveroplasiranim Zadrom, ali Ragusa ima i utakmicu manje. U sljedećem kolu košarkašice Raguse idu u goste Splitu.

Ragusa – Trešnjevka 2009  59:67 (12:15, 14:11, 9:16, 24:25)
Ragusa: Zarač, Erslan (9), Stanković (16), Marin (15), Stojanović (19) - Matić, Haklička, Žanetić, Japunčić i Kristić. Trener: Zdravko Kitin.

Poredak: 1. Medveščak 32 boda, 2. Trešnjevka 2009 32, 3. Plamen Požega 27, 4. Zadar 26, 5. Ragusa 26 (utakmica manje), 6. Pula 25, 7. Podravac 23, 8. Split 23, 9. Šibenik 21, 10. Brod na Savi 18, 11. Croatia 2006 17 bodova.