KošarkaKOŠARKA/A-2 HRVATSKA LIGA - JUG (M)

PROBUDILI SE NAKON OSAM PORAZA I 16:32 U TRILJU Dubrovnik opet preplivao Cetinu!

5. veljače 2017. - 20:47

Dubrovnik je prekinuo niz poraza u južnoj skupini A-2 hrvatske lige. Nakon 86 dana i devet izgubljenih utakmica u nizu dočekao je radost, i to je do nje stigao protiv Cetine, koju je posljednju pobijedio prije nego je krenulo loše. Tada, 12. studenog 2016., Dubrovniku u 5. kolu sa 78:52 dobio u Gospinom polju Cetinu od koje je sad u Trilju u utakmici 14. kola bio bolji sa 71:61 (10:18, 18:14, 24:15, 19:14).

Početak Dubrovnika nije bio dobar. U 16. minuti Cetina je bila duplo bolja, vodila sa 16 razlike (32:16), ali tada kreće Dubrovnik. Nejverojatan preokret. Posljednje četiri minute druge četvrtine je dobio s 12:0...

- Računajući kraj prvog poluvremena i početak nastavka napravili smo 26:1 te prelomili utakmicu u našu korist. Da, 26:1 za nas – istaknuo je Željko Vreća, trener Dubrovnika. Dubrovnik je s tih 26:1 stigao od 16:32 do 42:33 te prednost više nije ispuštao.

Četvrtu pobjedu ove sezone, drugu protiv Cetine, ekipe sa začelja, Dubrovnik je izborio u sastavu: Husnija Habul (13), Ivan Marković (2), Antonio Petrović, Božo Katić (12), Vlaho Raguž (12), Vjekoslav Vučinović (8), Ivan Bogdanović (14), Toni Mustapić (4), Filip Vujičić, Vlaho Šojka i Joško Kušt (6).

U 15. kolu Dubrovnik je u subotu, 11. veljače domaćin u Gospinom polju Sukošanu (18 sati). Uoči gostovanja u Trilju Dubrovnik je bio osmi u konkurenciji deset sastava.

25. travanj 2024 07:55