KošarkaKOŠARKA/FIBA LIGA PRVAKA

PROVUKAO SE POBJEDNIK SKUPINE Andrić 'zakuhao' protiv Bešiktaša

17. siječnja 2017. - 21:21

Malo je nedostajalo za novu, treću, a drugu uzastopnu pobjedu Szolnoki Olaja u FIBA Ligi prvaka, i to je posljednjeplasirani sastav skupine 'E' imao u pretposljednjem, 13. kolu u rukama pobjedu protiv turskog Bešiktaša, vodećeg sastava skupine. Međutim, nije uspio sačuvati plus pet u posljednjoj minuti četvrte četvrtine, a na isti način – s 5:0 – Bešiktaš je zaključio produžetak nakon kojeg je na semaforu pisalo: Szolnoki Olaj - Bešiktaš 91:96.

Jedan od glavnih krivaca što je Szolnoki Olaj stigao u priliku iznenaditi Bešiktaš bio je Dubrovčanin Lukša Andrić, prvi strijelac domaćina. Postigao je 20 koševa (šut za dva 7/11, za tricu 1/2, slobodna bacanja 3/5). Plus, imao je 5 skokova, 2 asistencije, 3 izgubljene i 1 osvojenu loptu.

Bešiktaš je osigurao prvo mjesto u skupini i nastup u šesnaestini finala FIBA Lige prvaka, dok će Szolnoki Olaj zaključiti europski nastup nakon posljednjeg, 14. kola natjecanja u skupini u kojem ga dočekuje Spirou Charleroi.

18. travanj 2024 15:45