KošarkaKOŠARKA/FIBA LIGA PRVAKA

TREĆA SREĆA Dubrovčanin razveselio navijače mađarskog prvaka!

11. siječnja 2017. - 21:46

Lukša Andrić je junak pobjede Szolnoki Olaja u FIBA Ligi prvaka. Mađarski prvak je kod kuće bio bolji od Zielona Gora s 86:75 te tako stigao do svoje druge pobjede. Dubrovčanin je bio prvi strijelac domaćina s 19 koševa uz šut iz igre 6/9 od čega 1/1 za tricu. Plus je pogodio svih šest slobodnih bacanja. Imao je 6 skokova, 1 izgubljenu, 2 osvojene lopte i 1 blokadu. Valorizacija 24 – nitko bolji od njega. U igri je proveo 23 minute i 34 sekunde.

Szolnoki Olaj je utakmicu otvorio vodstvom 9:0. Prvih pet koševa postigao je Andrić. U prvoj četvrtini, koju je dobio s 24:12, domaćin je imao i 13 koševa prednosti (15:2). Početkom druge četvrtine bilo je dva puta plus 15 za Szolnoki Olaj (27:12 i 29:14), koji je na odmor otišao sa samo plus 4  (37:33). Na kraju treće izjednačeni (55:55), a u posljednjoj četvrtini prvi put su gosti vodili (60:57, 62:60). Ipak, vrlo brzo je Szolnoki Olaj okrenuo sve u svoju korist. Serijom 13:1 stigao do osjetne prednosti. Potom imao i u dva navrata najveću prednost na utakmici - plus 16 (85:69 i 86:70).

Szolnoki Olaj je prekinuo niz od devet poraza u FIBA Ligi prvaka. Jedini uspjeh do jučer je ostvario u 2. kolu kada je kod kuće dobio talijanski Sassari sa 73:72. Dva su kola do kraja natjecanja u skupini - Szolnoki Olaj je posljednji, osmi s dvije pobjede i deset poraza te bez izgleda za prolaz dalje. Mađarskom prvaku ne ide najbolje ni u mađarskom prvenstvu. Zadnju prvenstvenu pobjedu je ostvario 10. prosinca kada je u 10. kolu dobio Vasas sa 107:68. Nakon toga tri poraza, izgubio je i zaostalu utakmicu 2. kola, te se nalazi na tek devetom mjestu s polovičnim učinkom (6 pobjeda i 6 poraza).

Andrić je u Szolnoki Olaj stigao posljednjih dana 2016. godine. Debi je imao u 4. siječnja protiv Partizana u Beogradu u utakmici 11. kola FIBA Lige prvaka (poraz 77:67 – Andrić 13 koševa i 5 skokova). Potom je igrao u prvenstvu u gostima protiv Szegeda (poraz nakon produžetka 98:97 – 11 koševa i 7 skokova). Treći nastup je bio uspješan te je Andrić dočekao prvu pobjedu, i to u utakmici u kojoj Szolnoki Olaj nije bio favorit, već je to bio poljski sastav, Zielona Gora. Mađarski mediji su već nakon prve utakmice 32-godišnjeg 208 centimetara visokog Dubrovčanina u dresu aktualnog mađarskog prvaka, u koji je stigao iz španjolske Manrese, napisali kako je Szolnoki Olaj dobio vještog centra.

20. travanj 2024 11:59