ANDRIĆ DEBITIRAO ZA SZOLNOKI Drugi strijelac i drugi skakač protiv Partizana

4. siječnja 2017. - 22:53

Lukša Andrić je imao debi u dresu mađarskog  Szolnokija, i to u beogradskom Pioniru u utakmici 11. kola skupine 'E' FIBA-ine Lige prvaka. Aktualni mađarski prvak je upisao poraz te je i dalje na samo jednoj pobjedi i posljednjem mjestu u skupini. Partizan je bio bolji sa 77:67.

31-godišnji Dubrovčanin, 208 centimetara visoki centar, bio je drugi strijelac i drugi skakač momčadi. Postigao je 13 koševa za 19 minuta i 43 sekunde provedene u igri. Pogodio je 5 od 9 šuteva iz igre od čega 5 od 8 za dva, ali nije bio tako uspješan u izvođenju slobodnih bacanja (3 od 8). Imao je 5 skokova, 4 izgubljene lopte i 1 blokadu.

Partizan je krajem prve i početkom druge četvrtine napravio seriju 11:0 te poveo 26:15. Na kraju treće četvrtine Szolnoki je stigao na pet koševa zaostatka, ali početak posljednje četvrtine opet je bio loš za mađarski sastav. Partizan je napravio 10:1 te otišao do plus 14 i tu je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Podsjetnik, Andrić je sezonu počeo u dresu španjolskog prvoligaša Manrese s kojim se razišao nakon 11. kola. Nedugo nakon toga potpisao je za Szolnoki.

24. travanj 2024 03:44