KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

SJAJNA VEČER DUBROVČANINA Tomić 'zakucao' Repešu

24. prosinca 2016. - 08:23

Barcelona Lassa je 'zakucala' EA7 Emporo Armani Milano u svojoj Blaugrani s 89:75, Ante Tomić, centar španjolskog doprvaka bio je bolji od Jasmina Repeše, koji vodi talijanskog prvaka. Tomić je baš bio sjajan, i to je za samo 21 minutu ubacio 19 koševa uz 90 posto šuta iz igre (9/10 šut za dva, slobodna bacanja 1/2), imao 6 skokova i 5 asistencija, po jednu izgubljenu i osvojenu loptu te 2 blokade. Valorizacija 32. Najbolji igrač ne samo Barcelone Lassa, već i utakmice, a treći najbolji igrač kola.

Već u prvoj četvrtini Barcelona Lassa je otišla na dvoznamenkastu prednost (imala je 15 razlike - 32:17) te se talijanski sastav više nije uspio približiti. U trećoj četvrtini je u dva navrata 21 razlike za domaćina (70:49 i 72:51), a tu najveću prednost na utakmici Barcelona Lassa je imala još jednom u posljednjoj četvrtini (82:61).

Barcelona Lassa se šestom pobjedom (osam poraza) izjednačila s Crvenom zvezdom, koja je prva ispod crte, deveta. Prvih osam će nakon 30. kola u doigravanje za prvaka. Pobjedu više od Crvene Zvezde i Barcelone Lassa ima osmi Anadolu Efes (7/7), sedma je Darussafaka s 8/6, pet momčadi dijeli drugo mjesto s 9/5 (Real Madrid, Olympiakos, Panathinaikos, Baskonia i Fenerbahče), dok je na vrhu CSKA Moskva s 12/2. Ispod Tomića i ekipe su Brose Bamberg, Žalgiris, Unics Kazan i Maccabi, koji imaju po 5/9 te na dva posljednja mjesta EA7 Emporio Armani Milano i Galatasaray sa 4/10.

Do kraja godine, u posljednjem kolu prvog dijela, Barcelona Lassa dočekuje u petak, 30. prosinca Darussafaku.

16. travanj 2024 14:41