KošarkaKOŠARKA/ŠPANJOLSKA

SPASILA SE BARCELONA Ne i Manresa

4. prosinca 2016. - 23:07

Tyrese Rice je pogodio oba slobodna bacanja, i to sekundu i sedam desetinki prije kraja za pobjedu Barcelone Lassa sa 79:78 u Blaugrani protiv Gran Canarie. Gosti su poveli četiri sekunde i šest desetinki prije kraja nakon što su pet minuta prije gubili s 11 razlike (73:62). Gran Canaria je pred kraj treće imala plus 7 (59:52), a nakon toga 13:0 Barcelone Lassa.

Ante Tomić je protiv Gran Canarie igrao 16 minuta i 36 sekundi: 10 koševa (šut za dva 6/10, slobodna bacanja 0/1), imao 3 skoka, 1 izgubljenu loptu i 1 blokadu. Prvi strijelac Barcelone Lassa bio je sa 16 koševa Stratos Perperoglou, koji je pogodio četiri trice iz šest pokušaja.

Barcelona Lassa je druga s 8/2, Real Madrid vodi s pobjedom više i porazom manje od najvećeg rivala. Treće su Tenerife s 8/3, Valenica i Unicaja imaju po 7/3, a Baskonia 7/4. Unicaja je dobila u gostima s 89:70 ICL Manresu, koja je i dalje posljednja sa samo jednom pobjedom i devet poraza. Prvi do ICL Manrese su Murcia, Betis, Joventut i Fuenlabrada s po 3 pobjede.

Lukša Andrić je igrao protiv Unicaje 18 minuta i 32 sekunde: 9 koševa (šut za dva 4/7, slobodna bacanja 1/1), imao 3 skoka i 3 izgubljene lopte. Prvu četvrtinu Unicaja je dobila s 31:16. U trećoj imala u dva navrata i 29 koševa razlike. ICL Manresa je povela s 2:0, nakon toga 8:0 Unicaje, koja je sredinom prve četvrtine otišla do dvoznamenkaste prednosti. Andrić i ekipa nisu uspjeli ugroziti vodstvo gostiju.

19. travanj 2024 19:42