KošarkaKOŠARKA/KUP HRVATSKE (Ž)

OPROŠTAJ OD KUPA Ispale sa zvukom sirene

4. prosinca 2016. - 20:30

Oprostila se Ragusa od natjecanja u hrvatskom kupu 'Ružica Meglaj Rimac'. Poražena je u utakmici prvog kruga drugog dijela natjecanja sa 75:74 od Požege u Požegi i to su domaće slavile ubačajem za dva sa zvukom sirene. Ragusa je samo 24 sata prije igrala u Virju i dobila Podravac u prvenstvenoj utakmici.

Prva četvrtina utakmice u Požegi 14:11 za domaćina, koji je u drugoj četvrtini imao najveću prednost (31:19, 33:21), a na poluvremenu plus 9 (37:28). Ragusa je nastavak otvorila serijom 11:0 te povela s 39:37. Potom uzvraća domaćin s 8:0. U zadnju četvrtinu su ušli poravnati (53:53). S 8 koševa Petre Stanković početkom posljednjih deset minuta Ragusa je vodila sa 61:57. Potom opet domaćin: radi 6:0 te vodi sa 63:61. Točno dvije minute prije kraja Petra Lovrić je realizirala oba slobodna bacanja te je Požega povela sa 70:68. Minutu i sekundu prije kraja Katarina Popović je izjednačila, a 25 sekundi prije kraja pogodila i za plus dva Raguse (72:70). Požega je tricom Kristine Soldo šest sekundi prije kraja utakmice stigla do vodstva. Tri sekunde poslije, a tri sekunde prije kraja Ina Marin donosi Ragusi prednost 74:73. Kreće potom domaćin. Lopta sa strane. Opet Kristina Soldo, ovaj put pogađa za dva te Požega slavi dok je Ragusa pogledavala prema zapisničkom stolu, delegatu i mjeritelju vremena ne vjerujući kako je domaćin sve što je napravio uspio napraviti za tri sekunde.

Sandra Mandir je unatoč 8 izgubljenih lopti bila prvo ime Požege s 35 koševa, 5 skokova i 4 asistencije. Isti učinak je imala s druge strane i Ina Marin: 35 koševa (5 skokova i 6 asistencija uz samo jednu izgubljenu loptu). Drugi strijelac Raguse je bila Petra Stanković, koja je postigla 15 koševa (šut 6/8 od čega 3/4 za tricu), Katarina Popović je ubacila 12 koševa uz 5 skokova. Romana Stojanović:  6 koševa. Nije je išao šut ovaj put (2 od 14 od čega 1 od 6 za tricu), te po dva koša Marta Erslan (9 skokova), Ana Haklička i Marija Pocrnjić. Još su igrale Anela Matić, Katarina Zarač i Marija Kalauz (samo Sara Žanetić nije ulazila u igru).

24. travanj 2024 09:53