KošarkaKOŠARKA/ITALIJA

PERIĆU DERBI UOČI DERBIJA Može li Umana Reyer Venezia dobiti prvaka?

4. prosinca 2016. - 18:11

Slavi Umana Reyer Venezia, dobila je u gostima derbi protiv Sidegas Avelino s 80:78 te stigla do četvrte pobjede u nizu, sedme ukupno u 10. kolu talijanskog prvenstva. Hrvoje Perić i ekipa nisu niti jednom gubili u nastavku utakmice. Domaćin je sredinom treće četvrtine uspio izjednačiti (45:45) nakon čega su gosti napravili 10:0 te u četvrtoj četvrtini četiri minute prije kraja na 67:67 nakon čega je Umana Reyer Venezia napravila 5:0.

Umana Reyer Venezia se uspjehom izjednačila sa Sidegas Avelinom, koji sad ima također 7/3. Vodi EA7 Emporio Armani sa stopostotnim učinkom i utakmicom manje (9/0), Reggio Emilia je na 7/2 (utakmica manje), Caserta ima 6/3 i utakmicu manje, u plusu (više pobjeda nego poraza) je još samo d'Orlando (5/4, utakmica manje).

Perić vrlo dobar protiv Sidegas Avelina. Igrao je 24 minute: postigao 10 koševa (šut za dva 1/4, za tri 2/4, slobodna bacanja 2/2), imao 7 skokova i 1 asistenciju.

U 11. kolu Umana Reyer Venezia dočekuje branitelja naslova i lidera, EA7 Emporio Armani (11. prosinca).

25. travanj 2024 00:57