'EKSPLODIRALI' U ZADNJOJ ČETVRTINI Perić i ekipa deklasirali Ruse

23. studenog 2016. - 22:19

Nova, treća uzastopna, a četvrta ukupno pobjeda Umana Reyer Venezie u FIBA Ligi prvaka. Isti učinak, 4/2, ima Pinar Karsiyaka. Vodi u skupini 'B' Le Mans s 5/1, četvrto i peto mjesto drže Avtodor Saratov i Oradea s po 3/3, Maccabi Rand Media i Kataja Basket imaju po 2/4 dok je na posljednjem osmom mjestu u skupini Khimik s 1/5.

Umana Reyer Venezia je u 6. kolu dobila Avtodor Saratov sa 106:91. Izgubila je prvu četvrtinu s tri koša razlike, u drugih deset minuta igre bila slabija za koš te je na poluvremenu utakmice na semaforu pisalo: Umana Reyer Venezia – Avtodor Saratov 42:46. U trećoj četvrtini, koju je dobila s 28:24, nadoknadila je zaostatak, a u četvrtoj četvrtini deklasirala goste sa čak 36:21 te ostvarila uvjerljiv uspjeh.

Dubrovčanin Hrvoje Perić je bio prvi strijelac Umana Reyer Venezie i utakmice. Postigao je 21 koš od čega 9 u posljednjoj četvrtini. Imao je 4 skoka, 4 asistencije, 1 izgubljenu i 1 osvojenu loptu. Tri dana prije Perić je bio junak pobjede Umana Reyer Venezie u Torinu protiv Fiat Torina u utakmici 8. kola talijanskog prvenstva ostvarivši 'double double' (23 koša i 11 skokova).

U 7. kolu, 30. studenoga, Umana Reyer Venezia je gost Oradee.

19. travanj 2024 16:49