KošarkaKOŠARKA /EUROLIGA

PALA BLAUGRANA Nije promašio, a nije dobio

22. listopada 2016. - 01:24

Prvi poraz Barcelone u Euroligi, i to kod kuće u 2. kolu. Fenerbahče je u Blaugrani slavio sa 73:72. Oba sastava su bila uspješna na startu: Barcelona je u gostima dobila Unics Kazan sa 69:63, a Fenerbahče kod kuće Bamberg sa 67:66.

Turski sastav je u četvrtoj četvrtini otišao na plus 9 (64:55 te 71:62) i to mu je bila najveća prednost na utakmici. Barcelona je ipak uspjela minutu prije kraja doći na (konačnih) 72:73. Imala je priliku za pobjedu, ali je Tyrese Rice deset sekundi prije kraja promašio tricu. Isti je pogodio tricu dvije minute i 8 sekundi prije kraja s kojom je Barcelona stigla na 70:73. Opet, Rice je bio taj koji je nakon pogođene trice promašio iduće dvije. Naime, osim deset sekundi prije kraja, nije bio precizan za tricu minutu i 47 prije kraja kada je gađao za izjednačenje te je momčad Željka Obradovića otišla kući pjevajući.

Rice je s 19 koševa i 6 asistencija te valorizacijom 19 bio najbolji u redovima Barcelone. Odmah do njega u redovima domaćih Ante Tomić s valorizacijom 18. Dubrovčanin je za 19 minuta i 26 sekundi provedenih u postigao 12 koševa bez promašaja iz igre (šut za dva 5/5, slobodna bacanja 2/4), bio prvi skakač s 8 skokova, imao je 3 izgubljene lopte, 1 blokadu, a na njemu su igrači Fenerbahčea napravili pet prekršaja.

U 3. kolu, 25. listopada, Barcelona je gost Crvene zvezde u Beogradu.

26. travanj 2024 04:38