KošarkaKOŠARKA/PRVENSTVO ITALIJE

Vratio se Perić, slavi Umana Reyer Venezia

3. listopada 2016. - 03:39

Umana Reyer Venezia je s 99:92 bila uspješna na startu nove sezone, i to je uspjeh ostvarila na strani, u gostima kod Cantua. Domaćin je početkom drugog poluvremena imao osam koševa viška, i to mu je bila najveća prednost (53:45). Zadnji put je vodio na kraju te treće četvrtine (70:69). Umana Reyer Venezia je zadnju četvrtinu otvorila tricom, povela sa 72:70 te više nije ispuštala prednost. Najveću prednost je imala nepune tri minute prije kraja kada je vodila s deset razlike (92:82).

Tako je Hrvoje Perić, Dubrovčanin u dresu Umana Reyer Venezie, proteklih sezona ponajbolji igrač momčadi, pobjedom obilježio svoj povratak na parket. Zbog ozljede je propustio završnicu prošle sezone.

Perić je protiv Cantua za 19 minuta postigao 9 koševa (šut za dva 6/2, za tricu 1/0, slobodna bacanja 2/2), imao 4 skoka, 2 asistencije… Nije počeo u petorci, ali je bio u petorci najzaslužnijih za uspjeh Umana Reyer Venezie na startu sezone.

U 2. kolu talijanskog prvenstva Umana Reyer Venezia dočekuje d'Orlando (9. listopada).

18. travanj 2024 02:12