OstaloBADMINTON

DRŽAVNO PRVENSTVO Aediumu 12 medalja: Lana Korač zlatnog sjaja!

13. prosinca 2017. - 01:15

Lana Korać je prvakinja Hrvatske do 11 godina. Članica Badmintonskog kluba Aedium slavila je na državnom prvenstvu, koje je održano u dvorani Osnovne škole Župa dubrovačka. Osim zlata Korać je igrajući s Lučiom Galjer osvojila srebro u parovima. Galjer je bila pojedinačno treća. U istoj konkurenciji dubrovački klub, koji je bio domaćin prvenstva, ukupno je osvoji sedam medalja. Romea Milković i Petra Šilje su brončane u ženskim parovima, Patrik Karamatić i Davor Makivić su pojedinačno treći, a nastupivši zajedno osvojili su broncu i u muškim parovima.

Osim u konkurenciji za uzrast do 11 godina, Aedium je bio domaćin prvenstva i za uzrast do 19 godina u kojoj je pojedinačno najviše uspjeha od domaćih natjecatelja imala Barbara Janičić, koja je bila treća. Mia Čerjan je osvojila srebro u ženskim parovima igrajući s Ingom Sadaić iz Zagreba te broncu u mješovitim parovima s Lukom Grubićem iz Međimurja. Broncu su u ženskim parovima za Aedium osvojile Maris Guca i Nikolina Kabiček, a u muškim parovima Lukša Zlošilo i Marko Janičić.

Dubrovački klub nakon PH za uzrast do 11 i do 19 godina bogatiji je za čak 12 medalja (5 pojedinačnih i 7 parskih).