OstaloODBOJKA

PRVA 'B' HRVATSKA LIGA Dubrovnik s osam pobjeda u nizu, bez izgubljenog seta, zaključio 2017. godinu!

9. prosinca 2017. - 21:38

Pobjedom su odbojkašice Dubrovnika zaključile 2017. godinu, točnije s osam pobjeda u nizu. Zanimljivo, izgubile su samo utakmicu u 1. kola, istina, ni tada nisu ostale praznih ruku (osvojile su bod), a nakon toga su u svakoj utakmici uzele sva tri boda. U prvom kolu su izgubile tri seta, a nakon toga više niti jedan!

Posljednju, osmu pobjedu ostvarile su u Solinu protiv istoimenog domaćina. Bilo je jasno kao dan tko je tko i tko je kakav – 25:9, 25:10 i 25:13 za Dubrovnik, koji je svaku pobjedu ostvario za manje od 60 minuta. Sad mu je protiv Solina trebalo 44 minute: prvi set je trajao 14, drugi i treći po 15 minuta.

Pod vodstvom trenerice Mirjane Vreće Dubrovnik je pobjedu u Solinu osvario u sastavu: Mara Šilje, Anđela Kalauz, Martina Vreća, Ivana Ivaniš, Ana Matušić, Anđela Čuljak, Ivana Marinović, Katija Vuličević, Orsula Štaka, Petra Putica, Azra Mehić, Hana Dilberović, Gabriela Stipanović i Ana Matuško.

U 9. kolu pobjedu je ostvario i vodeći Split, također s 3:0, te i dalje ima dva boda više od Dubrovnika, prvog pratitelja. Split, koji ima maksimalni učinak, dolazi 3. veljače 2018. u Dubrovnik, kad se nastavlja prvenstvo u južnoj skupini Prve 'B' lige. Derbi lige je utakmica posljednjeg kola prvog dijela sezone. Odmah, sedam dana poslije, kreće drugi dio. Treći je Trogir sa 19 bodova (Split ima 27, a Dubrovnik 25), četvrti Sinj ima 18, peta Marina Kaštela II 16, šesti Split VT 11 bodova....

26. travanj 2024 13:42