ŠPANJOLSKA IDE DALJE Hrvatska nije uspjela prirediti iznenađenje

4. studenog 2017. - 20:03

Nije uspjela malonogometna reprezentacija Hrvatske do 17 godina osvojiti prvo mjesto u Karlovcu na kvalifikacijskom turniru 'C' skupine te se plasirati u završne krug kvalifikacija za plasman na Olimpijske igre mladih, koje će se krajem iduće godine održati u Argentini. U utakmici odluke igrala joj je samo pobjeda, dok je Španjolcima, prvim favoritima, prvo mjesto donosio i neodlučan rezultat budući su imali bolju pogodak razliku od mini 'Vatrenih' uoči posljednjeg, 3. kola. Na kraju: Hrvatska – Španjolska 1:4.

Prvo poluvrijeme je bilo bez pogodaka, a već nakon 11 sekundi igre u drugom poluvremenu Španjolska je povela. Naši su u 24. minuti izjednačili pogotkom Boža Sučića, igrača Split Tommyja, ali nakon toga više nisu uspjeli zatresti mrežu Španjolske, koja je mrežu Hrvatske tresla još u 30., 35. i 37. minuti.

Pod vodstvom izbornika Marinka Mavrovića (na slici) za Hrvatsku su igrala i dva igrača Squarea, Adriano Darrer i Haron Džanković. Posljednjeg dana turnira, prvo su igrale Belgija i Kazahstan, dvije reprezentacije koje su izgubile u prva dva kola od Španjolske i Hrvatske. Uspješnija je bila Belgija sa 6:4 te je zauzela treće mjesto.

Turnir u Karlovcu
Rezultati, 1. kolo: Španjolska - Belgija 6:1, Hrvatska - Kazahstan 6:0, 2. kolo: Španjolska - Kazahstan 13:0, Hrvatska - Belgija 3:2, 3. kolo: Kazahstan - Belgija 4:6, Hrvatska - Španjolska 1:4.

Poredak
1. Španjolska 9 bodova (23:2), 2. Hrvatska 6 bodova (10:6), 3. Belgija 3 boda (9:13), 4. Kazahstan bez boda (4:25)

18. travanj 2024 05:09