OstaloMALI NOGOMET

NOVO VRIJEME ODNIJELO TRI BODA Square ostao praznih ruku jer je Bašković imao 'sto ruku'

Piše i snimio: Tonči Vlašić
28. listopada 2017. - 01:25

Square je izgubio prve bodove kod kuće ove sezone. Novo Vrijeme Apfel je odnijelo iz Gospina polja sva tri boda. Junak njihovog uspjeha, 2:0, bio je vratar Filip Bašković, koji je obranio sve što je morao, ali i sve ono što su mnogi već vidjeli u mreži.

I dok nije bilo pogodaka (Square je na svojim vratima također imao raspoloženog vratara - Alena Turuka), bila je baš odlična utakmica. I jedni i drugi se nisu štedjeli. Nizali su prilike. Tresli su prvo gosti, ali potom i domaći okvir gola. Bilo je pregršt odličnih poteza s obje strane. Bilo je i spornih trenutaka. Je li igrač Squarea Ante Daničić u 9. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, zatim je li vratar Filip Bašković dirao loptu rukom izvan svog 'šesterca' u 28. minuti?

Pogodak smo dočekali nakon 32 minute i 19 sekundi igre, i to u mreži Squarea. Vlado Andrijašević je 'porušio' obranu Squarea te iskosa sa šest metara poslao loptu u nebranjenu mrežu. Trener Squarea Antun Bačić je pet minute prije kraja povukao Turuka iz igre, Haron Džanković je bio u ulozi vratar/igrač kad je domaćin bio u napadu i lovio zaostatak, a i tada je Bašković bio sjajan. Upisao je još jednu veliku obranu, pa još jednu. Nakon te druge obrane poslije vodstva gostiju 1:0, zaustavio je udarac Hrvoja Cvjetkovića, uslijedila je kontra momčadi Novo Vrijeme Apfel: Brazilac Farias de Souza Eduardo je prošao sve i pronašao Igora Osredkara, koji je sa sedam metara, bio je po sredini, pogodio (opet) nebranjenu mrežu.

3. KOLO Square – Novo vrijeme Apfel 0:2
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom poju. Gledatelja 250. Suci: Ivan Mujan i Miroslav Štimac (obojica iz Splita), treći sudac: Marijo Rajčić (Kaštel Stari), delegat: Luka Klaić (Popovići).
Strijelci: 0:1 Andrijašević (33), 0:2 Osredkar (39)
SQUARE: uruk, Darrer, Cvjetković, Konsuo, Leovski – Primić, Tikvica, Džanković, Kuraja, Zarač, Micevski, Perić, Nebergoj, Daničić. Trener: Antun Bačić.
NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Osredkar, Bajrušović, De Souza, Andrijašević – Perković, Vuković, Sokol, Kazazić, Herceg, Musinov, Šuljić, Nižetić, Domić. Trener: Teo Strunje.

SEMAFOR
Četvrtak, 26. listopada, Vrgorac: Vrgorac – Split Tommy 2:2, petak, 27. listopada, Labin: Albona Potpičan – Osijek Kelme 2:5, Dubrovnik: Square – Novo vrijeme Apfel 0:2, Slavonski Brod: Brod 035 – Nacional Zagreb 5:3, Zagreb: Futsal Dinamo – Crnica 6:1, subota, 28. listopada, Zagreb: Alumnus – Uspinjača (19 sati).

1. Osijek Kelme 9 bodova (13:6), 2. Split Tommy 7 bodova (11:5), 3. Novo vrijeme Apfel 6 bodova (9:5), 4. Crnica 4 boda (15:15), 5. Vrgorac 4 boda (7:9), 6. Alumnus (utakmica manje) 3 boda (12:7), 7. Futsal Dinamo (utakmica manje) 3 boda (8:5), 8. Uspinjača (utakmica manje) 3 boda (10:8), 9. Square 3 boda (8:8), 10. Brod 035 3 boda (8:13), 11. Nacional (utakmica manje) 1 bod (10:12), 12. Albona Potpićan '98 bez boda (4:22).

U 4. kolu Square je gost Split Tommyja, a potom dočekuje Nacional Zagreb, aktualnog prvaka.

25. travanj 2024 08:44