OstaloPRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

USPINJAČOM DO USPJEHA Koliko lijepih trenutaka: Bačić, Leovski, Zarač, Darrer, Micevski, Turuk...

8. listopada 2017. - 15:14

Na startu sezone 2017./18. Square – Uspinjača u Gospinom polju 6:3. Najmlađi trener Prve hrvatske lige, Antun Bačić, svoj debi u prvom razredu i na klupi Squarea pamtit će po pobjedi. Jedini novi igrač u redovima Squarea u novoj sezoni, makedonski reprezentativac Boris Leovski, svoj debi je okrunio s dva pogotka. Prvi je postigao već u 16. sekundi utakmice.

- Odlično smo počeli, poveli u prvoj minuti, a potom smo odigrali loše idućih nekoliko minuta. Međutim, nakon toga smo se dizali iz minute u minutu. Nastavak smo odigrali odlično – istaknuo je Bačić.

Square se vrlo brzo našao u zaostatku (Uspinjača je postigla dva pogotka u 6. minuti) iz kojeg je uspio izaći tek u 31. minuti, a već u idućoj je stigao do vodstva 3:2. Vrlo brzo je zagrebačka momčad izjednačila na 3:3. S tim rezultatom se ušlo u pretposljednju, 39. minutu utakmice. Uspinjača je i dalje igrala s igračem/vratarom. Jurila pobjedu, ali je takvu igru kaznio domaćin, koji je postigao tri pogotka za samo 51 sekundu! Adrijan Micevski je s gola na gol pogodio za 4:3 (vrijeme na semaforu 38:04), a isti igrač je završio akciju na prazna vrata za 6:3 (vrijeme na semaforu 38:55).

Preokret od 1:2 do 3:2 popisala su djeca Squarea. Andro Zarač je bio strijelac u 31. minuti za 2:2, a Adriano Darrer u 32. minuti za 3:2. Na vratima Squarea istaknuo se u nekoliko navrata Alan Turuk.

U 2. kolu Square je gost Osijeka, koji je također s uspjehom počeo novu sezonu. Dobio Vrgorac s 5:2. Dubrovačka momčad je druga. Vodi Alumnus, koji je sa 10:0 bio bolji od Potpićana '98. Novo vrijeme je pobijedilo Brod 035 s 5:2 te dijeli treće mjesto s Osijekom. Split Tommy je peti. Sa 4:2 slavio je u derbiju u Zagrebu protiv Futsal Dinama (istaknuo se Maro Đuraš, Dubrovčanin, koji je ovo ljeto prešao u redove splitskog kluba. Đuraš je u 34. minuti petom zatresao mrežu domaćina za vodstvo 3:2). Ogled između aktualnog prvaka, FC Nacional, i povratnika u Prvu ligu, šibenske Crnice, završio je u Zagrebu bez pobjednika – 7:7!

1. KOLO Square – Uspinjača 6:3
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 250. Suci: Marijo Rajčić (Split) i Edo Vulić (Split).
Strijelci: 1:0 Leovski (1), 1:1 Čirjak (6), 1:2 Šestić (6), 2:2 Zarač (31), 3:2 Darrer (32), 3:3 Čirjak (34), 4:3 Micevski (39), 5:3 Leovski (39), 6:3 Micevski (39).
SQUARE:  Turuk, Cvjetković, Konsuo, Leovski (2), Daničić, Tikvica, Džanković, Darrer (1), Kuraja, Zarač (1), Micevski (2), Perić.
USPINJAČA: Matijević, Uremović, Toth, Čirjak (2), Šestić (1), Opuhač, Gašparinčić, Ćosić, Smolić, Janeš, Čurčić.

25. travanj 2024 17:21