OstaloNOGOMETNI TURNIR NA MALE BARE

FINALE KANTAFIGA Jet ski rent Dubrovnik 'provozao' Atalantu Bergamo

15. rujna 2017. - 01:11

Jet ski rent Dubrovnik pobjednik je nogometnog turnira na male bare na Kantafigu (3+1). Haron Džanković, Kaim Džanković, Lovro Miletić Dri, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Ivan Vuknić, Petar Žutac i Emir Spahić su u finalu bili uspješniji od Atalante Bergamo za koju su igrali Hrvoje Bogdanović, Stijepo Gavrilica, Ivan Gavrilica, Filip Kurbelašvili, Ivan Ljubišić, Hrvoje Mamuzić, Ivo Kriste i Marin Kovačić. Finale su sudili Mato Obšivač i Neven Tomičić.

Haron Džanković je postigao jedina dva pogotka u prvom poluvremenu za vodstvo 2:0 Jet ski rent Dubrovnika. U nastavku je Atalanta Bergamo preko Ivana Gavrilice stigla na pogodak zaostatka, ali više od toga nije uspjela. U pretposljednjoj minuti Ivan Gavrilica je igrao rukom pred svojim golom te je Jet ski rent Dubrovnik imao penal. Haronu Džankoviću je malo nedostajalo za pogodak, ali što nije uspio tada, jest u posljednjoj minuti...

Podsjetnik, dva puta je finale odgođeno zbog lošeg vremena. Prvo se trebalo igrati u subotu, 9. rujna. Potom, dan poslije, odigrana je samo utakmici za treće mjesto u kojoj je Poliklinika Marin Med, prošlogodišnji pobjednik, dobila na penale Konobu Maestral Ston, ali kad je trebala početi finalna utakmica – lijevala je kiša.

Ukupno je na turniru Kantafig 2017. igralo 39 ekipa. Poliklinika Marin Med je osvojivši treće mjesto zaradila 2.000 kuna. Jet ski rent Dubrovnik je za pobjedu dobio 12.000 kuna, a Atalanta Bergamo je bogatija za 5.000 kuna.

Završnica
Osmina finala: Pipls mast trast as - Direct booker 6:1, Šulemu na zarubu - CB Ludwig 6:6 / penali 2:0, Krešić properties - Pizza shop 1:1 / penali 3:1, Konoba Maestral Ston - Totalni Promašaj 5:0, Atalanta Bergamo – Westfalen 3:0, Copacabana - Termo Solarij 1:1 / penali 2:0, Jet ski rent Dubrovnik - Pizzeria Italiana 5:3, Poliklinika Marin Med - Celtic bar Belfast 5:4.

Četvrfinala: Copacabana – Poliklinika Marin Med 2:5, Jet ski rent Dubrovnik - Pipls mast trast as 6:4, Atalanta Bergamo - Šulemu na zarubu 5:0, Konoba Maestral Ston - Krešić properties 4:1.

Polufinala: Atalanta Bergamo – Poliklinika Marin Med 0:0 / penali 3:1, Konoba Maestral Ston - Jet ski rent Dubrovnik 1:1 / penali 0:2.

Utakmica za treće mjesto: Poliklinika Marin Med – Konoba Maestral Ston 4:4 / penali 3:2

Finale: Jet ski rent Dubrovnik – Atalanta Bergamo 3:1

Naj, naj, naj!!!
Josip Nebergoj (Jet ski rent Dubrovnik) sa 6 pogodaka najbolji je strijelac turnira, dok je za najboljeg igrača izabran junak finala Haron Džanković (Jet ski ren Dubrovnik). Nagrade im je u ime organizatora, Amaterskog sportskog društva Kantafig, uručio Vido Matić.

Mali nogometaši
Uvertira finala bila je revijalna utakmica. Zaigrala su između sebe djeca Nogometnog kluba GOŠK Dubrovnik 1919. rođena 2009. godine. Sudio je Mato Obšivač, dok su pod vodstvom Maria Maslaća igrali Arijan Džanković, Paulo Maslač, Toni Ruso, Ivano Bjelopera, Lovro Butigan, Šime Habijan, Borna Bjelopera, Antonijo Maslač, Amar Sarić, Vinko Prizmić i Mauro Gojanić.

17. travanj 2024 20:16