OstaloJUDO

UNIVERZIJADA Ivana sedma

20. kolovoza 2017. - 12:53

Ivana Šutalo je zauzela sedmo mjesto u kategoriji preko 78 kilograma na ljetnoj Univerzijadi u Kineskom Taipeiu.

Na startu je članica Judo kluba Dubrovnik i hrvatska reprezentativka dobila Annu Ewu Zalecznu iz Poljske, a potom i Gandiimaau Erdenebileg iz Mongolije da bi u borbi za polufinale izgubila od Anne Fatoumate Mbairo, reprezentativke Francuske. Nakon toga je u repasažu dobila Jovanu Nikić iz Crne Gore nakon čega je izgubila od Maiko Inoue iz Japana te je zauzela sedmo mjesto.

U finalu kategorije preko 78 kilograma borit će se Santa Pakenyte iz Litve i Mijin Han iz Južne Koreje, dok će u borbama za broncu Mbairo boriti s domaćom predstavnicom, Yu Pei Sun, a Inoue sa Sebile Akbulut iz Turske.

Šutalo je bila jedina dubrovačka sporašica na 29. ljetnoj Univerzijadi na kojoj Hrvatska nastupa s ukupno 22 sportaša u pet sportova (streljaštvo, skokovi u vodu, gimnastika, judo i taekwondo). Jedan od trenera hrvatske judo reprezentacije je Mateo Semiz, glavni trener Judo kluba Dubrovnik 1966.

Idući nastup Šutalo će imati na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Budimpešti, koje počinje 28 kolovoza.

19. travanj 2024 17:51