OstaloPLIVANJE

DRŽAVNO PRVENSTVO Šurkoviću srebro, Brassardu bronca!

3. kolovoza 2017. - 00:19

Jugaši su osvojili dvije medalje na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za dobne skupine mlađih juniora, juniora i mlađih seniora, koje je u Zagrebu okupilo 312 natjecatelja iz 30 klubova. Mario Šurković, ove godine šesterostruki kadetski prvak Hrvatske, osvojio je srebro na 100 leđno u mlađe juniorskoj konkurenciji, dok je mlađi junior Michel Brassard bio brončani na 100 delfin.

Šurković, koji će tek iduće godine po kategoriji biti mlađi junior, srebro na 100 leđno osvojio je s vremenom 1:01.09. Osim toga, bio je 9. na 200 mješovito i 18. na 100 prsno. Brassard je do bronce na 100 delfin stigao s vremenom 59.14. Još je bio tri puta četvrtoplasirani i to u utrkama 200, 400 i 800 slobodno. Na 100 slobodno bio je jedanaesti.

- Michel je pokazao visoku kvalitetu plivanja u različitom rasponu dionica, a svakako treba napomenuti da je Michel ove godine tek ulazno godište mlađih juniora, te da je time ovaj uspjeh još veći – naglasio je Frane Ćirak, glavni trener Plivačkog kluba Jug.

Ulazno godište mlađih juniora je i Đivo Damić koji zabilježio odličan rezultat i visoko se plasirao u utrci 1500 slobodno završivši na 5.mjestu. Još je nastupio u utrkama 400 slobodno i 200 prsno. Junior Đivo Matović ostao je na korak do pobjedničkog postolja u utrci 1500 slobodno.

- S izvrsnim rezultatom osvojio je četvrto mjesto. Još je nastupio u utrkama 50, 100, 400 i 800 slobodno, a najbolji plasman od navedenih trka ostvario je na 800 slobodno gdje je bio deveti. I Đivo je ove godine tek ulazno godište juniora čime je visoki plasman još vrjedniji – dodao je Ćirak.

Muška mlađe juniorska štafeta 4 puta 200 slobodno u sastavu Brassard, Damić, Miletić, Šurković zauzela je peto mjesto.

- Od plivačica najbolje plasmane ostvarila je juniorka Frane Miloslavić. Ona je nastupila u utrkama 400, 800 i 1500 slobodno. Bila je peta na 400 i 800 slobodno, dok je utrku 1500 slobodno završila kao osma. Juniorka Ana Lučić je uz osobne rekorde najbolje plasmane ostvarila u utrci 200 slobodno gdje je bila 12, te na 100 slobodno u kojoj je bila 13. Još je nastupila u utrkama 400 slobodno i 200 mješovito. I Frane i Ana su u ovoj kalendarskoj godini ulazno godište juniorki, te ih očekuje još jedna godina natjecanja u ovoj uzrasnoj kategoriji. Juniorka Vincencija Violić zbog oporavka nakon bolesti nastupila je samo u utrkama 50 i 100 slobodno. Na 100 slobodno zauzela je 15. mjesto. Veliki doprinos dala je u visokim plasmanima juniorskih štafeta. Zatim, od mlađih juniorki Doris Radošević zabilježila je odličan nastupe i plasmane. U utrci 50 slobodno bila je 6., u utrci 100 slobodno 7., dok je na 200 slobodno zauzela 12. mjesto. Doris je ove godine ulazno godište mlađih juniorki, te će se i sljedeće godine natjecati kao mlađa juniorka. Mlađa juniorka Adriana Marinović nastupila je u četiri utrke. Najbolje se plasirala na 100 delfin gdje je bila 11. Na 200 delfin zauzela je 12. mjesto, a još je nastupila na 50 i 100 slobodno. U istoj kategoriji mlađih juniorki Gracija Filipović nastupila je u 5 pojedinačnih utrka. Najbolji plasman ostvarila je u utrci200 leđno u kojoj je bila 12. Još je nastupila i na 100 leđno, 50 i 100 slobodno, te 200 mješovito – nabrojio je rezultate plivačica Ćirak.

Jugašice su nastupile i u štafetama, i to u juniorskoj konkurenciji. Štafeta 4 puta 100 slobodno u sastavu Filipović, Marinović, Radošević, Ljuban ostala je na korak do medalje zauzevši četvrto mjesto, dok su pete bile štafete 4 puta 100 slobodno i 4 puta 200 slobodno u sastavu Lučić, Miloslavić, Violić i Radošević.

- Za naše plivače sezona još nije gotova. Naime, muška ekipa ovaj vikend, 5. i 6. kolovoza, nastupa na C ekipnom prvenstvu Hrvatske koje se održava u Đakovu. U konkurenciji 9 ekipa mlada postava pokušat će izboriti pobjedu i plasman u B rang. Nastupit će Đivo Matović, Michel Brassard, Mario Šurković, Đivo Damić, Luka Đurović i Ivan Đuran, ne i Mihael Vidojević, koji kao dugogodišnji plivač i trenutno najstariji član Juga odlazi u Rijeku na studij medicine. Ovim putem naš klub čestita Mihaelu na upisanom Medicinskom fakultetu te mu želi puno sreće na studiju – istaknuo je Ćirak.

20. travanj 2024 12:11