OstaloPLIVANJE/KADETSKO PRVENSTVO

JUGAŠ SJAJAN I U 50-METARSKOM BAZENU Mario Šurković oborio državni rekord te uzeo naslov prvaka Hrvatske na 200 leđno!

21. srpnja 2017. - 22:08

Sjajan početak kadetskog prvenstva Hrvatske za Plivački klub Jug. Glavni (i jedini) dubrovački adut za medalju, Mario Šurković, koji je na početku godine blistao u Gružu osvojivši tri zlata na zimskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima, na isti način na koji je počeo i zaključio zimsko, otvorio je ljetno prvenstvo u 50-metarskom bazenu u Sisku.

I ne samo da je osvojio zlato, novi naslov državnog prvaka ove godine, ukupno četvrti, već je sad oborio državni rekord. Mario je 200 metara leđno isplivao za dvije minute, 12 sekundi i 50 stotinki što je 32 stotinke sekunde brže od starog državnog rekorda, kojeg je od 2014. držao Jerko Čaleta iz Šibenika. Gotovo tri sekunde Šurković je u Sisku bio brži od drugoplasiranog Daria Rukavine iz zagrebačke Mladosti.

- Mario je na prvenstvo stigao s drugim rezultatom sezone. Čudesno je otplivao. Dizao ritam, napravio sve ono što je trebalo te svoj osobni rekord popravio za čak šest sekundi. Nije uspio na zimskom oboriti državni rekord, ali sad jest –  istaknuo je Frane Ćirak, glavni trener Plivačkog kluba Jug.

Šurković će na prvenstvu nastupiti još na 100 i 200 slobodno. Prvog dana prvenstva u Sisku od Jugaša nastupili su još Katarina Matović i Katarina Nenadić na 400 slobodno. Matović je s vremenom 5:03.70 bila deseta, a Nenadić osamnaesta (5:11.42). Ivana Maleš je zauzela 26. mjesto na 200 leđno (2:47.05), a štafeta 4 puta 100 slobodno u sastavu: Antonia Ljuban, Ivana Maleš, Katarina Matović i Katarina Nenadić bila je osma s vremenom 4:28.50.

Preostala dva dijela prvenstva održat će se u Sisku u subotu, 22. srpnja. Drugi dio počinje u 10 sati, a posljednji, treći u 16 sati.

26. travanj 2024 15:37