OstaloATLETIKA

DUBROVNIK NA POBJEDNIČKOM POSTOLJU Marta Musladin doprvakinja Hrvatske, Ante Živković ide na EP!

15. svibnja 2017. - 22:08

Nisu uspjeli prošle godine, Atletski klub Dubrovnik nije bio među osvajačima medalje na državnim  prvenstvima, ali ove godine se vratio na pobjedničko postolje. Marta Musladin (na slici u sredini) doprvakinja je Hrvatske u troboju u uzrastu limačica. Uspjeh je ostvarila na državnom prvenstvu, koje je održano u Zagrebu.

Marta je skupila 1118 bodova. Najviše u utrci na 200 metara gdje joj je osobni rekord (30,08) donio 477 bodova. Skok u dalj od 4 metra i 34 centimetra donio je 388 bodova, a 253 boda let vortexa 38 metara i 63 centimetra (osobni rezultat). Malo je nedostajalo da Marta bude i na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja. Naime, naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Josipa Hriberski iz Atletskog kluba Dinamo – Zrinjevac osvojivši samo 11 bodova više (1129 bodova).

Pljesak je zaslužio i Ante Živković. Metkovac, član Dubrovnika, na brdskoj utrci na Sljemenu izborio je mjesto u reprezentaciji Hrvatske te će nastupiti na Europskom prvenstvu u planinskom trčanju, koje će se održati 8. srpnja u Kamniku (Slovenija). Živković je na Sljemenu utrku dugu 13,7 kilometara, koja završava na 1031 metar nadmorske visine, istrčao za sat, 3 minute i 16 sekundi zauzevši treće mjesto u ukupnom poretku.

26. travanj 2024 07:08